Şehit polis memuru Akalın, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit polis memuru Akalın, son yolculuğuna uğurlandı
Şehit polis memuru Akalın, son yolculuğuna uğurlandı
- Mardin'in Dargeçit ilçesinde dün bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Akalın, memleketi Konya'nın Doğanhisar ilçesinde toprağa verildi - Bir süre önce nişanlanan şehidin tabutunun üzerine, kız tarafının hazırladığı nişan bohçası konuldu

KONYA (AA) - Mardin'in Dargeçit ilçesinde dün teröristlerin yerleştirdiği patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu  şehit olan polis memuru Ahmet Akalın, memleketi Konya'nın Doğanhisar ilçesinde defnedildi.

Doğanhisar Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin naaşı, Deştiğin Mahallesi'ndeki babaevine getirildi.

Bu sırada, "Zalimler için yaşasın cehennem" çığlıkları duyuldu. Şehidin teyzesi Fatma Deniz, "Hoş geldin kuzum. Senin yerine ben geçeceğim. Yalvarırım, beni de polis yapın. Bana görev verin, ben de savaşacağım. Gel yanıma, koklayayım, seni özledim" diyerek ağladı, bazı polisler de gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehidin annesi Kamile Akalın, baygınlık geçirince acil sağlık ekipleri müdahale etti.

Şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, önce Ulu Camisi'ne, cuma namazının ardından da törenin düzenleneceği Cumhuriyet Meydanı'na getirildi. 

Türk bayraklarıyla donatılan meydana asılan, şehit polisin fotoğrafının bulunduğu "Selam olsun şehidime" yazılı pankart dikkati çekti.

- Tabutunun üzerine nişan bohçası konuldu

Kardeşleri, nişanlısı ve yakınları, Akalın'ın tabutuna sarılarak ağladı. Şehidin astsubay emeklisi babası Mustafa Akalın, ayakta durmakta güçlük çekti.

Bir süre önce nişanlanan şehidin tabutunun üzerine içinde kıyafetlerin bulunduğu nişan bohçası konuldu. 

Kılınan cenaze namazının ardından omuzlara alınan şehidin naaşı, tekbirler, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Hepimiz Ahmet'iz, ölüme gideriz" sloganları eşliğinde mezarlığa taşındı.

Oğlunun mezarı başında bekleyen baba Mustafa Akalın'ı Vali Muammer Erol, hiç yalnız bırakmadı. 

Şehit Akalın'ın cenazesi, gözyaşları arasında Deştiğin Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törene şehidin yakınları, mülki erkan ve binlerce kişi katıldı.

Öte yandan, şehidin Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yapan hemşire nişanlısı Kübra Eski'nin, 1995 yılında 3 yaşındayken trafik kazası geçirdiği, annesi ve sürücünün öldüğü, kendisi ve kardeşinin yaralı kurtulduğu öğrenildi.

Dün, Mardin'in Dargeçit ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu biri amir 4 emniyet mensubu şehit olmuştu.