Şehitler Beyşehir'de dualarla anıldı

Şehitler Beyşehir'de dualarla anıldı
Şehitler Beyşehir'de dualarla anıldı
KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100.yıldönümü münasebetiyle şehitler dualarla anıldı.Sabah...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100.yıldönümü münasebetiyle şehitler dualarla anıldı.

Sabah namazı öncesinde Merkez Çarşı Camisi'nde şehitler için dualar okundu, Anadolu Gençlik Derneği tarafından namaz sonrasında cami çıkışında süt ve poğaça dağıtıldı.

18 Mart Şehitleri Anma Programı kapsamında ilçe protokolü ile gaziler ve şehit yakınları da Anıt alanında bir araya geldi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılması ve şiirler okunmasının ardından ilçe porotokolü ve katılımcılar Çanakkale açık hava resim sergisini gezdi. Daha sonra katılımcılara kuru üzüm hoşafı ikram edildi.  Ardından Şehitler Anıtı ziyaret edilirken, burada İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan tarafından şehitler için dualar edildi.

Şehitleri Anma Programı daha sonra Fetullah Bayır Fen Lisesi'nde devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin yapılan konuşma ve okunan şiirlerin ardından "Çanakkale zaferi ve şehitlerimiz" konulu sunum gerçekleştirildi. Çanakkale zaferini anlatan oratoryonun ardından Anzaklı Ömer oyunu sahnelendi. Çanakkale ile ilgili seslendirilen türkülerin ardından program Çanakkale konulu düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle Öğretmenevi'nde ilçe protokolünün de katıldığı gaziler ve şehit yakınları onuruna  yemek de verildi. 

Beyşehir'de Çanakkale Zaferi'nin 100.yıldönümü kapsamında Beytepe İlkokulu'nun ismi değiştirilerek Güneydoğudu şehidi Osman Çınar'ın ismi verildi. 


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  KONYA

  ,

  Anadolu

  ,

  şehit

  ,

  Yemek

  ,

  Protokol

  ,

  Resim

  ,

  Sabah

  ,

  Cami

  ,

  Namaz

  ,

  Hava

  ,

  ilçe