Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Malatya'da 2 askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan ve iki yaşında babasını kaybeden Üsteğmen Özbahçeci'nin iki yaşında kız çocuğu olduğu, 6 gün önce babaannesinin cenazesi için Ereğli'ye geldiği öğrenildi - Altı gün önce babaannesinin cenazesine katılmak için Konya'ya gelen şehidin halası Özbahçeci: "Yeğenim bize 'uçmayı, göklerde olmayı çok seviyorum. Havadayken kendimi huzurlu hissediyorum' derdi" - Özbahçeci'nin eniştesi Fidancı: "Beş gün önce yolcu ettiğimiz yeğenimiz, içine doğmuş gibi ilk kez ısrarla birkaç kez helallik istedi. 'Kızım beni çok özlemiştir gidince hemen boynuma sarılır' demişti"

KONYA (AA) - Malatya'da, askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan ve iki yaşında babasını kaybeden Hava Pilot Üsteğmen Zeynel Özgür Özbahçeci'nin (29) iki yaşında kız çocuğu olduğu öğrenildi. Yakınları, Özbahçeci'nin göklerde uçmayı çok sevdiği için pilot olmayı tercih ettiğini anlattı.

Acı haberin duyulmasının ardından Özbahçeci'nin yakınları, şehidin Konya'nın Ereğli ilçesindeki, merhum babaannesi Hüsnüşah Özbahçeci'nin evine akın etti. Evde hüzün ve gözyaşı hakim.

Şehit Zeynel Özgür Özbahçeci, henüz 2 yaşındayken babası Necdet Özbahçeci'yi (31) kalp krizi sonucu kaybetti. Özbahçeci, bir süre sonra annesinin yeni evliliğinin ardından Manisa'ya yerleşti. Küçükken uçaklarla oynamayı çok sevdiği için çevresindekilere hep "pilot olacağım" diyen Özbahçeci, başarılı bir eğitim hayatının ardından hayallerine kavuştu. Dört yıl önce öğretmen Meltem Özbahçeci ile evlenen genç pilotun, iki yaşında Zeynep İnci adında bir kız çocuğu var.

- 6 gün önce Ereğli'deydi

Özbahçeci'yi, en son altı gün önce babaannesinin cenazesine katılmak için geldiği Ereğli ilçesinde gören yakınları, AA muhabirine O'nu anlattı. Özbahçeci'nin halasının kocası Duran Fidancı (60), olayı televizyonlardan duyduktan sonra sabaha kadar uyumadıklarını söyledi. Acılarının çok büyük olduğunu ifade eden Fidancı, yeğeninin çok saygılı ve efendi kişiliğiyle tanındığını kaydetti.

 "Beş gün önce yolcu ettiğimiz yeğenimiz, içine doğmuş gibi ilk kez ısrarla birkaç kez helallik istedi. 'Kızım beni çok özlemiştir gidince hemen boynuma sarılır' demişti" diyen Fidancı, yeğeninin kızıyla aynı kaderi paylaştığına dikkati çekti. 

Hayali olan pilotluk mesleğini yapan yeğeni Zeynel Özgür'ün, mesleğine aşık bir genç olduğunu dile getirdi.

  - "Havadayken kendimi huzurlu hissediyorum"

Hala Fatma Özbahçeci ise hep gurur duyduklarını yeğeninin, bugüne kadar kendilerini üzecek hiçbir şey yapmadığını bildirdi.

Yeğeninin hep Atatürk 'ü örnek aldığını ifade eden Özbahçeci, "Yeğenim bize 'uçmayı, göklerde olmayı çok seviyorum. Havadayken kendimi huzurlu hissediyorum" derdi. Hep korkardık uçuşlarda bir şey olacak diye. Kendisi bize, 'Ben sizler rahat uyuyun diye göklerdeyim' derdi" diye konuştu.