Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Hakkari Dağlıca'daki saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu, memleketi Konya'nın Ereğli ilçesinde toprağa verildi - Eşini asker selamıyla karşılayan Köseoğlu: "Yiğit geliyor, yiğit, yiğidim. Tuğrul gittiğinde vatan bölünecek, gidecek mi sandılar. Bizler varız" - Şehidin annesi Aydın: "Ne mutlu ki oğlum beni bu dereceye getirdi. Göğsümü gere gere oğluma layık bir anne olup başımı eğmeyeceğim. Bu vatanı kimse bölemez, kimsenin gücü yetmez" - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: "Sizin bu metanetiniz, duruşunuza hayran kaldım. Allah razı olsun. Sizin bu duruşunuz olduğu sürece ülkemizi bölmeye çalışanlar amacına ulaşamayacak"

KONYA (AA) - Konya'nın Ereğli ilçesinde, Hakkari Dağlıca'daki saldırıda şehit düşen Uzman Çavuş Tuğrul Köseoğlu, defnedildi.

Kösoğlu'nun cenazesi, Ereğli Devlet Hastanesi helikopter pistinde yakınları tarafından karşılandı. Tansu Köseoğlu, şehit eşini  asker selamıyla karşıladı. Şehidin naaşı, cenaze arabasına alınana kadar selam vermeye devam eden Köseoğlu, "Yiğit geliyor, yiğit, yiğidim. Tuğrul gittiğinde vatan bölünecek, gidecek mi sandılar. Bizler varız" diyerek, herkesi hüzünlendirdi.

- "Bu vatanı kimse bölemez, kimsenin gücü yetmez"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, karşılama öncesi şehidin annesi Sultan Aydın , babası İsmail Köseoğlu ile eşi Tansu Köseoğlu'na taziyede bulundu.

Bakan Alaboyun'a, "Tek yüreğiz. Bizi kimse yıkamayacak. Gözyaşlarımızı onlar görmeyecek. Gözyaşlarımızı akıtmayacağız" diyen Aydın, "Ne mutlu ki oğlum beni bu dereceye getirdi. Göğsümü gere gere oğluma layık bir anne olup başımı eğmeyeceğim. Bu vatanı kimse bölemez, kimsenin gücü yetmez. Kimseye izin vermeyeceğiz. Rabbimin izniyle oğlumuzu yerine kavuşturacağız. Bir Tuğrulumu kaybettiysem binlerce Tuğrul kazandım" diye konuştu.

- "Acı hepimizin yüreğinde"

Bunun üzerine Alaboyun, şehit annesine, "Allah size sabır versin. Bu duruşunuz için teşekkür ederim. Şehitlik yüce bir makam. Böyle yüce bir makam da herkese nasip olmaz. Birliğimiz, beraberliğimiz için en güzel duruşu sergilediniz. Acı hepimizin yüreğinde. Sizin bu metanetiniz, duruşunuza hayran kaldım. Allah razı olsun. Sizin bu duruşunuz olduğu sürece ülkemizi bölmeye çalışanlar amacına ulaşamayacak" karşılığını verdi.

Şehidin cenazesi, 25 yıl önce ayrıldıkları için iki taziye çadırı kurulan annesi Sultan Aydın ile babası İsmail Köseoğlu'nun evine götürüldü. Köseoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu, törenin düzenleneceği Ulu Cami'ye getirildi. Şehit Köseoğlu, kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde Ereğli şehitliğinde toprağa verildi. 

Törene, Bakan Alaboyun, şehidin yakınları, mülki erkan ve çok sayıda kişi katıldı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 6 Eylül 'deki terör saldırısında 16 asker şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.