Selçuk Üniversitesi öğrencilerinden Polonya'da konser

Selçuk Üniversitesi öğrencilerinden Polonya'da konser
Selçuk Üniversitesi öğrencilerinden Polonya'da konser
KONYA (AA) - Erasmus Programı çerçevesinde Polonya'da eğitim gören Selçuk Üniversitesi (SÜ) Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğrencileri, "Polonya...

KONYA (AA) - Erasmus Programı çerçevesinde Polonya'da eğitim gören Selçuk Üniversitesi (SÜ) Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğrencileri, "Polonya ve Türkiye Çok Sesli Müziğin Olağanüstü Konseri" isimli etkinlik gerçekleştirdi.

Türk müziğinin eşsiz eserlerinin Polonyalılar için seslendirildiği gecede, Aşık Veysel, Ali Ekber Çiçek, Turgay Erdener gibi sanatçıların eserleri dinleyicilere sunuldu.

Polonya Wroclaw Karol Lipinski Müzik Akademisi'nin Konser Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik, Türk kültürü ile Polonya kültürünün müziklerini bir araya getirdi. Konserde eserleri, SÜ Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera Ana Sanat Dalı öğrencilerinden Canan Kalkır ve Soner Yıldırım seslendirdi.

Koro Şefliğini Ana Maria Craciun'un yaptığı konserde Polonya'da şan eğitimi alan öğrencilerden Matej Belak, Marek Belko, Madara İvane, Maria Jose Sola Avila ve Lucrezia Orlando da Türk öğrencilerle eserlere eşlik etti.

Gecede Aşık Veysel'in "Uzun İnce Bir Yoldayım", Ahmet Saygun'un "Bazlak", Ali Ekber Çiçek'in "Haydar Haydar" ve Turgay Erdener'in "Çamdan Sakız Akıyor" gibi Türk müziğinin eserleri dinleyicilerle buluştu.