Selçuklu Belediyesi proje destek programı başlıyor

Selçuklu Belediyesi proje destek programı başlıyor
Selçuklu Belediyesi proje destek programı başlıyor
KONYA (AA) - Selçuklu Belediyesi, Selçuklu'nun yaşam kalitesine katkı sağlamak amacıyla Proje Destek Programını hayata geçiriyor.Selçuklu sınırları...

KONYA (AA) - Selçuklu Belediyesi, Selçuklu'nun yaşam kalitesine katkı sağlamak amacıyla Proje Destek Programını hayata geçiriyor.

Selçuklu sınırları içerisinde yaşayanların, öğrencilerin, kamu ve sivil kuruluşların projelerini desteklemek üzere oluşturulan Selçuklu Belediyesi Proje Destek Programının, 5393 sayılı Belediye Kanunun 14. maddesinde belirtilen belediyenin görev ve sorumlulukları çerçevesinde bulunan konularla ilgili projeleri destekleyeceği bildirildi.

Yılda bir kez çağrıya çıkılarak proje tekliflerinin oluşturulan havuzda toplanacaği ve kabul edilen projelerin uygun görülen kısmı veya tamamının Selçuklu Belediyesi tarafından karşılanacağı ifade edildi.

Uygulamada proje sahibine kesinlikle nakdi bir ödeme yapılmayacağı vurgulanırken, uygun görülen proje içeriği belediye tarafından gerçekleştirileceği bildirildi.

- Projede aranan şartlar

2016 yılında uygulanacak projeler için 1-21 Aralık 2015 tarihleri arasında teklif çağrısına çıkılacak. Projelerin değerlendirilmesi ve kabulü ise 22-31 Aralık 2015 tarihinde yapılacak. Proje destek programından faydalanmak isteyenler, en geç 21 Aralık 2015 mesai bitimine kadar Selçuklu Belediyesi Hizmet Masaları birimine elden başvurmaları gerekiyor.