Selçuklu Belediyesi Yaz spor Okulları eğitimleri sürüyor

Selçuklu Belediyesi Yaz spor Okulları eğitimleri sürüyor
Selçuklu Belediyesi Yaz spor Okulları eğitimleri sürüyor
KONYA (AA) - Selçuklu Belediyesi Yaz spor Okulları her yıl binlerce çocuğu spor ile tanıştırıyor.Bu yıl ilk defa yeni bağlanan mahallerde de eğitime...

KONYA (AA) - Selçuklu Belediyesi Yaz spor Okulları her yıl binlerce çocuğu spor ile tanıştırıyor.

Bu yıl ilk defa yeni bağlanan mahallerde de eğitime başlayan spor okullarından yaklaşık 6 bin 500 sporcu faydalanıyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Başarakavak ve Tepekent Mahalleri'nde tekvando ve futbol branşlarında eğitim alan sporcularla bir araya geldi. Sporcuların antrenmanlarını izleyen Altay, kulüp yöneticileri ve antrenörlerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Selçuklu Belediye Spor Kulübü ve Selçuklu Yaz Spor Okulları'nın Selçuklu'nun en önemli markalarından birisi olduğunu ifade eden Altay, şunları kaydetti:

"Bu yıl 12 branşta 6 bin 500'den fazla öğrencimiz Yaz Spor Okullarında sporla haşır neşir oluyorlar ve sağlıklı bir yaşamın başlangıcını yapıyor. Bu yıl ilk kez Yeni Büyükşehir Yasası ile ilçemize bağlanan Başarakavak, Tepekent ve Sızma'da yapmış olduğumuz tesislerde de yaz spor okullarını açtık. İki hafta sonra tamamlanacak olan Spor Okullarında 650'ye yakın öğrencimiz tekvando ve futbolda eğitim görüyorlar. Böylece beldelerimiz nitelikli spor alanlarına kavuşurken çocuklarımız da merkezdeki çocuklarla birlikte aynı standartlarda spor eğitimi alabiliyorlar. Amacımız bu çocuklarımızın tamamında yıl boyu spor yapabilmek."