Selçuk'ta kayıt heyecanı başladı

Selçuk'ta kayıt heyecanı başladı
Selçuk'ta kayıt heyecanı başladı
KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesinde (SÜ) yeni kayıt heyecanı başladı. Öğrenciler, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için Alaaddin Keykubat Kampüsü ve...

KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesinde (SÜ) yeni kayıt heyecanı başladı. Öğrenciler, 2015-2016 eğitim -öğretim yılı için Alaaddin Keykubat Kampüsü ve ilçelerde bulunan kampüslerdeki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarına 7  Ağustos 'a kadar kayıt yaptırabilecek

Türkiye genelinde kontenjan sayısı bakımından en fazla öğrenci alan üniversiteler arasında yer alan SÜ'ye bu yıl 20 bin 215 öğrenci katılacak. 

SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yaptığı açıklamada, her geçen yıl gerek akademik gerekse kültürel anlamda bir üst çıtaya yükselmeyi kendine hedef edinen üniversitenin, yeni öğrencilerinden aldığı enerji ve güçle geleceğe umut ve güvenle baktığını söyledi.

Yeni eğitim öğretim yılı açıklanan tercih sonuçlarına göre her yıl olduğu gibi üniversite kontenjanının neredeyse tamamının dolduğunu belirten Gökbel, SÜ ailesine katılan öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.