Seydişehir Alüminyum Fabrikası'ndaki yatırımlar anlatıldı

Seydişehir Alüminyum Fabrikası'ndaki yatırımlar anlatıldı
Seydişehir Alüminyum Fabrikası'ndaki yatırımlar anlatıldı
KONYA (AA) - Seydişehir'deki Alüminyum fabrikasının modernizasyonu ve yapılan yatırım çalışmaları hakkında sivil toplum kuruluşlarına bilgiler...

KONYA (AA) - Seydişehir'deki Alüminyum fabrikasının modernizasyonu ve yapılan yatırım çalışmaları hakkında  sivil toplum kuruluşlarına bilgiler verdi.

Seydişehir Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen toplantıda, metalurji mühendisi Arif Karaca, teknolojideki yenilenmenin ana hedeflerinin, çevre, işçi sağlığı ve iş güvenliği olduğunu söyledi.

2005 yılından bu yana yaptıkları yatırımlarla tesisi  dünya standartlarına çıkarmayı başardıklarını belirten Karaca şunları kaydetti:

"Kaliteli alüminyum üretimiyle rekabetçi bir kuruluş haline geldik. Elektrolizhanelerdeki 4 binadan 2 binanın hücrelerini yenileyerek 60 bin ton kapasiteli üretimi 82 bin ton kapasiteye çıkardık. Ancak sıvı alüminyum elde etmemiz için 6 aylık zamana ihtiyacımız var. Enerji tasarrufu sağlayarak bir hücre ömrünü 5,5 yıla çıkardık. 245 işçinin çalışacağı Elektrolizhanelerin modernizasyonu 250 milyon dolara mal oldu. 2005 yılından bu yana toplam tüm fabrikanın yatırımına ise 550 milyon dolar harcadık."