Seydişehir atık su arıtma tesisi Kuruluyor

Seydişehir atık su arıtma tesisi Kuruluyor
Seydişehir atık su arıtma tesisi Kuruluyor
KONYA (AA) - AB destekli Seydişehir Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirildi.Atık su...

KONYA (AA) - AB destekli Seydişehir Atık Su Arıtma Tesisi Projesi'nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalesi gerçekleştirildi.

Atık su projesi, 2 İngiliz, 1 Fransız, 1 Türk firmasından oluşan konsorsiyum tarafından üstlenildi. Projenin Seydişehir Koordinatörü Anton Bayers, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ı makamında ziyaret ederek projenin çalışmaları hakkında bilgi aktardı.

Bayers, çalışmaların son sürat devam ettiğini belirterek, Seydişehir'de böyle büyük bir projede görev aldığı için memnun olduğunu dile getirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal da atık su arıtma tesisi projesinin, Avrupa Birliği Yatırımları Dairesi Başkanlığı katkıları ile başladığını ifade ederek, "Seydişehir'in kanalizasyon ve evsel atıkları uzun yıllardır Çarşamba kanalına bırakılarak oradan da Suğla Gölü ve ovası kirleniyordu. Projenin hayata geçmesiyle bölge temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşacak. 8,599 milyon Avro maliyeti olan tesis inşası Seydişehir Diken İçi Mevki'sinde 94 bin metrekare alana kurulacak. Tesis 20 ayda tamamlanacak" dedi.