Seydişehir okullarında kurs denetimleri

Seydişehir okullarında kurs denetimleri
Seydişehir okullarında kurs denetimleri
KONYA (AA) - Seydişehir Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe merkezi ve köy okullarında açılan destekleme ve yetiştirme kursları denetleniyor.Mahmut Esat ve...

KONYA (AA) ? Seydişehir Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe merkezi ve köy okullarında açılan destekleme ve yetiştirme kursları denetleniyor.

Mahmut Esat ve Vedat Kesmen Ortaokulunu Şube Müdürü Ali Uluyurt ile birlikte ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Kibar,  okul idarecileri ve öğretmenlerden kurslar hakkında bilgi aldıklarını ifade ederek sınıflarda  kurs alan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığının kurslara verdiği önemi anlattı.

Eğitimde kaliteyi yakalamak için öğrencilerin destekleme kurslarının çok önemli olduğunu belirten Kibar, "Lise ve Ortaokullarda hafta içi açılan kurslarda yaptığımız incelemeler sonrası idarecilerin, öğretmenlerin ve öğrencilerin çok azimli  olduklarını gördüm. Sene sonuna kadar bu performansla devam edersek, eğitimde istenilen başarıya daha da yaklaşmış oluruz" dedi.

Bir ülkenin kalkınmasında nitelikli insan gücü olduğunu söyleyen Kibar, "Mezun olan öğrencilerimizi de hafta sonları Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda eğitim görüyorlar. Tüm imkanlarımızı öğrencilerimizin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Katılım çok yoğun. Emeği geçen tüm idareci ve öğretmen meslektaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.