Seydişehir'de 9 okul "Beyaz Bayrak" aldı

Seydişehir'de 9 okul "Beyaz Bayrak" aldı
Seydişehir'de 9 okul "Beyaz Bayrak" aldı
KONYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen "Beyaz Bayrak Projesi" kapsamında...

KONYA (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen "Beyaz Bayrak Projesi" kapsamında Seydişehir'deki 9 okula sertifika verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Küçük, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 9 okul idarecisi ve öğrencilerini tebrik etti.

Küçük, proje ile okulların ortak kullanım alanlarında, temizlik ve sağlık bilgisi konusunda okul müdürlüklerini ve öğrencileri teşvik etmenin amaçlandığını belirterek, " Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesini, yaşam kalitesinin yükseltilmesini, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesini amaçlıyoruz" dedi.

Sertifika almayı hak eden okulların; Saliha-Mehmet Ulaşan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez İlkokulu, Seyyid Harun Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi, Cumhuriyet İlkokulu, İhsan Tekin İlkokulu, İhsan Tekin Ortaokulu, Özel Kazım Cingöz Ortaokulu ve Taraşcı Ortaokulu olduğu bildirildi.