Seydişehir'de "Kariyer Günleri" eğitimi başladı

Seydişehir'de "Kariyer Günleri" eğitimi başladı
Seydişehir'de "Kariyer Günleri" eğitimi başladı
KONYA (AA) - Seydişehir Merkez İlkokulu Müdürü Yasin Öşekci, kariyer günlerinin ilkinde "Kaymakamlık" mesleğinin tanıtıldığını söyledi. Seydişehir...

KONYA (AA) - Seydişehir Merkez İlkokulu Müdürü Yasin Öşekci, kariyer günlerinin ilkinde "Kaymakamlık" mesleğinin tanıtıldığını söyledi.

 Seydişehir Merkez İlkokulu Müdürü Yasin Öşekci, eğitime ilişkin bilgi verdi.

Öşekci, kaymakam, asker, polis, doktor, imam, müftü, yazar, hemşire, savcı gibi meslek gruplarının her ay öğrencilere tanıtıldığını belirterek, "Kariyer günlerinde bu meslekleri tanıtıp özendireceğiz. Bugün ilk olarak kaymakamlık mesleğini Kaymakamımız Regaip Ahmet Özyiğit, nasıl kaymakam olduğunu neler yaptığını çocuklara anlatacak" dedi.

Öğrencilere kariyer hakkında bilgiler sunan Kaymakam Regaip Ahmet Özyiğit, öğrencilerle kaymakamlık ve meslek yaşamı ile ilgili tecrübelerini anlattı.

Özyiğit, meslek seçiminin insan hayatında çok önemli olduğunu belirterek, "Sizlerin ailenize ve kendinize daha iyi bir gelecek sağlamak adına mesleğini seven, saygın insanlar olarak yetişmenizi ümit ediyorum. Güzel bir gelecek yaşamak için önünüze doğru hedefler koymanız gerekiyor ve bunu başarmak için çok çalışmanız gerekiyor" şeklinde konuştu.