Seydişehir'de yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı

Seydişehir'de yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı
Seydişehir'de yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı
KONYA (AA) - Yoğun kar yağışı sebebiyle aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan yaban hayvanları için Seydişehir Kaymakamlığı ve ilçe Gıda Tarım ve...

KONYA (AA) - Yoğun kar yağışı sebebiyle aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan yaban hayvanları için Seydişehir Kaymakamlığı ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, doğaya yem bıraktı.

Seydişehir Kaymakamı Tuncay Sonel, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede kar kalınlığının 80 santimetreyi bulduğunu söyledi.

Yoğun yağışın sadece insanların hayatlarını zorlaştırmadığını, doğadaki hayvanların da yiyecek bulmakta güçlük çektiğine işaret eden Sonel, şunları kaydetti:

"Hayvanlara yem ve çeşitli yiyecek vermek, kültürümüzden gelen bir gelenektir. Son iki gündür yoğun kar yağışından dolayı, doğadaki hayvanların yiyecek sıkıntısını hepimiz biliyoruz. İlçe Tarım Müdürlüğümüz sağolsunlar yem ve benzeri yiyecek getirdiler. Bugün ilçenin muhtelif yerlerine onu bıraktık. Dolayısıyla kuşlar, buna benzer hayvanlar doğada kışın hayatlarını idame ettirmiş olacaklar. Çünkü onlar bizlerin dostlarıdır. Hayvanlarımızı koruyarak doğaya sahip çıkmalıyız."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Bugün

  ,

  Tarım

  ,

  Hayvanlar

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  kar

  ,

  Karşı