Seydişehir'de yol ve kaldırım yenileme çalışmaları başladı

Seydişehir'de yol ve kaldırım yenileme çalışmaları başladı
Seydişehir'de yol ve kaldırım yenileme çalışmaları başladı
KONYA (AA) - Seydişehir Belediyesince ilçenin çehresini değiştirecek yol yapım ve kaldırım düzenleme çalışmaları başlatıldı.Seydişehir Belediye...

KONYA (AA) - Seydişehir Belediyesince ilçenin çehresini değiştirecek yol yapım ve kaldırım düzenleme çalışmaları başlatıldı.

Seydişehir  Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yaptığı açıklamada, 8 milyon lira maliyetle alt ve üst yapıda köklü değişiklikler gerçekleştirileceğini söyledi.

Seyyid Harun Bulvarı ve Necati Kalaycıoğlu Caddesi'nde ekiplerin çalışmalara başladığını belirten Tutal, şunları kaydetti:

" Modern bir kent görünümü kazandırmayı hedefliyoruz. 10 kilometrelik güzergahta KOSKİ ekiplerinin içme suyu şebeke ve kanalizasyon hattı döşemesinin ardından yol yapım ve kaldırım düzenleme çalışmalarına başladık. Bu güzergahlara yapacağımız sıcak asfaltlama, refüj ve andezit kaldırım yapım çalışmalarını yoğun bir şekilde Kurban Bayramı'na kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Yol güzergah çalışmalarında 40 bin ton sıcak asfalt, 20 bin ton andezit taşı kullanacağız. Çalışmaların bitmesiyle yıllardır değişmeyen ilçe merkezi yeni bir kimlik kazanacak. Bu çalışmalar esnasında esnafımızdan anlayış bekliyoruz."