Seydişehir'e iki yeni okul yapılacak

Seydişehir'e iki yeni okul yapılacak
Seydişehir'e iki yeni okul yapılacak
KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, Seydişehir'e iki yeni okul kazandıracaklarını açıkladı.Tüfekci, yaptığı açıklamada, 21...

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekci, Seydişehir'e iki yeni okul kazandıracaklarını açıkladı.

Tüfekci, yaptığı açıklamada, 21 Ocak'ta 24 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesinin, 23 Ocak'ta da 24 derslikli Mahmut Esat Ortaokulu yapım işinin ihale edileceğini belirtti.

Türkiye 'de eğitim yatırımlarında büyük artış yaşandığına dikkat çeken Tüfekci, şunları kaydetti:

"Seydişehir ilçemizde de eğitim yatırımlarında büyük bir artış yaşanmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda kazandırmış olduğumuz okullarımıza ek olarak 2 yeni okulu daha ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Yürütülen titiz ve sürekli takiplerimiz neticesinde okullaşma oranından, sınıf başına düşen öğrenci sayısına, elektronik altyapıdan, eğitim kalitesinin yükseltilmesine kadar her alanda gözle görünür devrim niteliğinde çalışmalara imza atılmıştır. Tüm çalışmalarda desteklerini esirgemeyen sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve AK Parti ilçe başkanlığımız ile işbirliği halinde yürüttüğümüz girişimler neticesinde geleceğimizin teminatı evlatlarımızın daha refah imkanlarda yarınlara hazırlanması için ihaleye çıkacak olan okullarımızın şimdiden hayırlı olmasını dilerim."