Seydişehirli öğrenciler 'Çanakkale' filmini izledi

Seydişehirli öğrenciler 'Çanakkale' filmini izledi
Seydişehirli öğrenciler 'Çanakkale' filmini izledi
KONYA (AA) - Seydişehir Belediyesi, yaz spor okullarında eğitim gören sporcu öğrencilere 'Çanakkale' filmini izletti.Yaz tatillerinde öğrencilere...

KONYA (AA) - Seydişehir Belediyesi, yaz spor okullarında eğitim gören sporcu öğrencilere 'Çanakkale' filmini izletti.

Yaz tatillerinde öğrencilere yönelik çeşitli kültürel etkinlikler düzenleyen Seydişehir Belediyesi, yaz spor okullarında eğitimlereine devam eden öğrencilere, Çanakkale zaferini konu alan filmi Şaban Cengiz Kültür Merkezinde izletti.

Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, yaz spor okulları ile bedenen ve zihnen deşarj olan öğrencilerin tarihimizi öğrenmeleri amacıyla hem eğlenceli bir etkinlik hem de öğretici olarak sinema gösterimi yaptıklarını kaydetti. 

Tutal, "Pırlanta gibi değerli evlatlarımızın boş vakitlerini değerlendirmek amacı ile sportif ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. Burada hem eğleniyorlar, hem de öğreniyorlar. Sportif faaliyetler ile de dinç ve dinamik bir şekilde okul sezonuna hazırlanıyorlar" dedi.

 I. Dünya Savaşı'nın en çetin cephelerinden biri olan Çanakkale'de süren kuşatmadan canlandırmaların yapıldığı etkinlikte, film arasında yapılan molada öğrencilere ikramda bulunuldu.