Sorgun, Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

Sorgun, Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti
Sorgun, Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti
KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.Sorgun, ziyarette yaptığı konuşmada, 1 Kasım...

KONYA (AA) - AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Sorgun, ziyarette yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinin huzur içinde geçmesinde, basın ve medya kuruluşlarının büyük katkısı olduğunu söyledi.

Konya'nın seçimde, Türkiye'ye örnek oluşturacak bir tavır sergilediğini dile getiren Sorgun, "Seçim çalışmalarında binlerce vatandaşımızı ziyaret ettik. Bu insanların hepsi bize oy vermeyecekti. Ama hiçbir vatandaşımızdan en ufak bir nezaketsizlik görmedik. Bunda en önemli faktörlerden biriside Konya'daki gazete ve televizyonlarımızın yayın politikası olmuştur. Konya'daki basın kuruluşlarına hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de Ahmet Sorgun'un bürokrat olarak Konya'da önemli hizmetler yaptığını aktardı. 

Son dönemde iki gazetecenin tutuklanmasına ilişkin değerlendirmede bulunan Özdemir, "Basın elbette özgür olmalı ancak basın özgürlüğüyle farklı işler birbirine karıştırılmamalı. Bu ayrımın iyi yapılması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.