Spor Toto Basketbol Ligi

Spor Toto Basketbol Ligi
Spor Toto Basketbol Ligi
- Torku Konyaspor: 59 - Royal Halı Gaziantep: 72

Salon: Selçuklu Belediyesi

Hakemler: Zafer Yılmaz, Ersan Ergüler, Serhat Büker

Torku Konyaspor: Brazelton 8, Bremer 3, Jefferson 6, Burak Selen 4, Plisnic 9, Pastal 2, Tucker 17, Williams 10

Royal Halı Gaziantep : Rautins 18, King 13, Altan Erol 11, Colloway 8, Ruzic 2, Balazic 2, Jawad Williams 17, Can Uğur Öğüt 1

1. Periyot: 23-13

Devre: 34-28

3. Periyot: 48-45

 

KONYA (AA) - Spor Toto  Basketbol  Ligi'nin 2. hafta karşılaşmasında Royal Halı Gaziantep, deplasmanda Torku Konyaspor'u 72-59 yendi.

Müsabakaya iki takım da hücumda etkili başladı. Torku Konyaspor, Sean Williams, Brazelton ve Plisnic ile sayılar bulurken, Royal Halı Gaziantep ise Görkem Sönmez ve Jawad Williams ile karşılık verdi. Mücadelenin ilk 5 dakikası 6-5 Torku Konyaspor'un üstünlüğüyle geçildi. Bu dakikadan sonra sert savunmaya başlayan ev sahibi ekip, Brazelton, Tucker ve Sean Williams ile basketler bulmaya devam etti. Kenardan oyuna dahil olan Jefferson ve Burak'ın sayılarıyla farkı açan Torku Konyaspor, ilk periyodu 23-13 önde tamamladı.

İkinci periyoda sıkı savunmayla başlayan Royal Halı Gaziantep, hücumda da etkinliği artırmaya çalıştı. Colloway ve Jawad Williams ile sayılar bulan konuk ekibe, Burak Selen ve Tucker ile karşılık veren Torku Konyaspor, aradaki farkı korudu. Ev sahibi ekip, ikinci periyodun bitimine 6 dakika kala farkı 12 sayıya (29-17) çıkardı. Son bölümü karşılıkla basketlerle geçen ikinci periyodu Torku Konyaspor 34-28 önde bitirdi.

Royal Halı Gaziantep, 3. periyoda iyi başlayan taraf oldu. Boyalı alanda etkinliğini artıran ve dış atışlardan sayılar üreten konuk ekip, Jawad Williams, Rautins ve Ruzic ile sayılar buldu. Torku Konyaspor ise Sean Williams, Tucker  ve Plisnic ile karşılık verdi. Mücadelenin 28. dakikası 46-40 ev sahibi ekibin üstünlüğüyle geçildi. Dış atışlar ve pota altında etkili olan Royal Halı Gaziantep, farkı bir sayıya (46-45) indirdi. Aradaki farkın kapanmasına izin vermeyen Torku Konyaspor, Pastal'ın sayısıyla üçüncü periyodu 48-45 üstün geçti.

Karşılıklı basketlerle başlayan final periyodunda 33. dakika 52-52 eşitlikle geçildi. Kenardan oyuna dahil olan King ve Rautins'in etkili oyunuyla maçta ilk defa öne geçen (52-55) Royal Halı Gaziantep, mücadelenin bitimine 5 dakika kala farkı 5 sayıya (52-57) çıkardı. Tucker ve Brazelton ile farkı kapatmaya çalışan ev sahibi ekip, savunmasını da sertleştirdi. Rautins, Jawad Williams ve Altan Erol'un sayılarıyla farkı açmaya devam eden Royal Halı Gaziantep, maçı 72-59 kazandı.