STK'lar "kazanımların korunmasını" istiyor

STK'lar "kazanımların korunmasını" istiyor
STK'lar "kazanımların korunmasını" istiyor
- Konya'daki 115 sivil toplum kuruluşu tarafından açıklanan deklarasyonda, eğitim, çalışma hayatı ve sosyal yaşamdaki kazanımlardan geriye dönülmesine fırsat verilmemesi çağrısı yapıldı - Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkan Vekili Görgülügil: - "Milletin büyük fedakarlık göstererek eğitim, çalışma hayatı ve sosyal yaşamdaki kazanımlarının tekrar geriye dönüştürülmesi çabaları, kim ve hangi gerekçe ile yapılırsa yapılsın, Konya STK'ları olarak bu kazanımların kaybedilmemesi mücadelesine önderlik ve öncülük edeceğimizi ilan ediyoruz"

KONYA (AA) - Konya Sivil Toplum Kuruluşları (STK) İcra Heyeti Başkan Vekili Muhsin Görgülügil, "Milletin büyük fedakarlık göstererek eğitim, çalışma hayatı ve sosyal yaşamdaki kazanımlarının tekrar geriye dönüştürülmesi çabaları, kim ve hangi gerekçe ile yapılırsa yapılsın, Konya STK'ları olarak bu kazanımların kaybedilmemesi mücadelesine önderlik ve öncülük edeceğimizi ilan ediyoruz" dedi.

Görgülügil, Merkez Öğretmenevi'nde düzenlediği basın toplantısında, 7 Haziran seçimi öncesinde 115 STK adına "Konya Sivil Toplum Kuruluşları Deklarasyonu"nu açıkladı.

Türkiye 'nin vesayet, darbe ve yasaklarla milletin hak ve kazanımlarının elinden alındığı günlerden geldiğini ifade eden Görgülügil, tehditlerle bireysel ve toplumsal geleceğin riske atılmasını istemediklerini söyledi.

Görgülügil, siyasi iradeyi işlevsiz hale getirmek ve milletin iradesini yok etmek için kurulan tezgahlara düşmeyeceklerini belirterek, "Milletin egemenliğini çalmak, tüm etnik ve inanç kesimleriyle oluşturduğumuz kardeşliğimizi yok etmek isteyen küresel aktörlere ve onların içerideki işbirlikçilerine de asla fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu.

Sosyal, siyasal ve ekonomi başta olmak üzere her alanda istikrarın egemen olmasını istediklerini anlatan Görgülügil, bu istikrarın toplumun değerleriyle yaşamalarını katkı sağlayan en önemli parametre olduğunu vurguladı.

- "Türkiye'nin istikrarı güçlenmeli"

Görgülügil, 28 Şubat'ın bazı mahfillerin eliyle yeniden hortlatılmaya çalışıldığını dile getirerek, şöyle konuştu:

"Milletin büyük fedakarlık göstererek eğitim, çalışma hayatı ve sosyal yaşamdaki kazanımlarının tekrar geriye dönüştürülmesi çabaları, kim ve hangi gerekçe ile yapılırsa yapılsın, Konya STK'ları olarak bu kazanımların kaybedilmemesi mücadelesine önderlik ve öncülük edeceğimizi ilan ediyoruz. Türkiye'deki istikrar sadece ülkemizi değil, Filistin, Suriye, Bosna Hersek, Kosova, Somali, Arakan, Myanmar, Doğu Türkistan ve ortak medeniyetimizin paydaşı olan tüm coğrafya ve halkları ilgilendiriyor. Bütün dünya mazlumları için güvence olan Türkiye'nin istikrarı hem korunmalı hem de güçlenmelidir."

Seçim beyannamesinde milletin dini değerlerine dönük kazanımları elinden almaya yönelik vaatleri sıralayan partiyi not ettiklerini anlatan Görgülügil, İmam Hatip okullarındaki öğrencilerin hayallerini yıkmak isteyenlere tarihin ve milletin hesap soracağına işaret etti.

Görgülügil, başörtülü memura, öğretmen ve doktora tahammül edemeyenlerin milletin değerleriyle barışma fırsatını kaçırdığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Milletin değerleriyle mücadele edenlere karşı durmaya devam edeceğiz. İstikrarımızın devam etmesi ve kazanılmış haklarımızın kaybedilmemesi için ortak aklın gereği, 7 Haziran seçimlerinde sivil toplumun kararlılığı ve duruşunu göstermeye kendimizi mükellef addediyoruz. Bu duyarlılığı paylaşan 115 sivil toplum kuruluşuna saygılarımızı sunuyorum."