SÜ'de yaz okulu uygulaması başlıyor

SÜ'de yaz okulu uygulaması başlıyor
SÜ'de yaz okulu uygulaması başlıyor
KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ), bu yıl tarihinde ilk kez yaz okulu uygulaması başlatacak.Üniversite Senatosu tarafından alınan karar...

KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ), bu yıl tarihinde ilk kez yaz okulu uygulaması başlatacak.

Üniversite Senatosu tarafından alınan karar gereğince, yıllık program uygulayan tıp, hukuk ve diş hekimliği fakülteleri dışındaki diğer fakülteler, meslek yüksekokulları ve yüksekokullarında yaz okulu uygulaması başlatılabileceği bildirildi.

Ancak uygulamanın başlayıp başlamaması yönündeki karar birimlere bırakıldı.

Uygulama kapsamında 25-29 Haziran tarihlerinde ön kayıt başvuruları alınacak, ardından 1-3 Temmuz tarihlerinde kesin kayıtlar yapılacak ve dersler 6 Temmuz'da başlayacak.

21 Ağustos'a kadar derslere devam edecek öğrenciler, 24-28 Ağustos tarihlerinde final sınavlarına girecek.

Final sınavında başarısız olan öğrenciler için 31 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde bütünleme sınavları yapılacak.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yaptığı açıklamada, üniversitenin 40 yıllık tarihinde yaz okulu uygulamasının ilk kez bu yıl başladığını belirterek, şunları kaydetti:

"Yaz okulu uygulamasıyla ilgili yönergemizi üniversitemizin resmi sayfasından yayınladık. Yönergenin amacı, üniversitenin meslek yüksekokulu, yüksekokul, fakülte ve enstitülerinde ön lisans, lisans, lisansüstü düzeyde eğitim gören öğrencilerin eğitim-öğretim olanaklarından yaz aylarında da yararlanmalarını sağlamak, üniversitemizde eğitim-öğretimin verimliliğini artırmak, öğrencilere dönemlerinde başarısız oldukları dersler ile alamadıkları dersler için yeni bir fırsat sunmaktır. Ayrıca bu uygulama, başarılı öğrencilerin ders notlarını yükseltmelerine ve daha kısa sürede mezun olabilmelerine de imkan sağlıyor."