Suriye'deki insani yardım tırlarına hava saldırısı

Suriye'deki insani yardım tırlarına hava saldırısı
Suriye'deki insani yardım tırlarına hava saldırısı
- İHH İnsani Yardım Vakfı Konya Temsilcisi Uysal: "Yardım konvoyumuza yönelik herhangi bir saldırı gerçekleşmemiştir. Bölgedeki arkadaşlarımız işlerinin başındalar"

KONYA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Konya Şubesi Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, Halep'in Azez ilçesindeki insani yardım tırlarına yönelik hava saldırısına ilişkin, "Yardım konvoyumuza yönelik herhangi bir saldırı gerçekleşmemiştir. Bölgedeki arkadaşlarımız işlerinin başındalar" ifadelerini kullandı.

Uysal, yaptığı yazılı açıklamada, Halep'in Azez ilçesinde Türkiye'den Suriye'ye giden yardım malzemeleriyle ticari ürünlerin araçlara yüklendiği bir noktada, duran tırlara yönelik saldırı yapıldığı haberini aldıklarını bildirdi.

Bölgedeki yetkililerden bilgi aldıklarına değinen Uysal, şunları kaydetti:

"Yardım konvoyumuza yönelik herhangi bir saldırı gerçekleşmemiştir. Bölgedeki arkadaşlarımız işlerinin başındalar. Arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre; ticari tırların durduğu yere yönelik bir saldırı gerçekleşmiş. Saldırı sonrası bizim acil yardım ekiplerimiz bölgeye intikal ederek yangın söndürme ve can kurtarma faaliyetinde bulunmuşlardır."

Uysal, İHH yardımlarının Suriye'ye kesintisiz şekilde devam ettiğini belirtti.