Suriyeliler için yardım kampanyası

Suriyeliler için yardım kampanyası
Suriyeliler için yardım kampanyası
KONYA (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyası başlattı.AGD...

KONYA (AA) -  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyası başlattı.

AGD Konya Şube Başkanı Mehmet Parlak, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Suriye'deki iç savaşın 4. yılında olduğunu, bu süreçte milyonlarca Suriyeli'nin ülkesini terk etmek zorunda kaldığını, 3 milyon Suriyeli'nin de komşu ülkelere sığındığını hatırlattı.

Suriyeli mültecilerin ekonomik, sosyolojik ve psikolojik sorunlarının her geçen gün daha da artığını bildiren Parlak, şunları kaydetti:

"Özellikle çocukların yaşadığı travmalar kaygı verici boyutlardadır. Yapılan tüm yardımlara rağmen kış mevsiminin henüz bitmediği bu günlerde Suriyeli mültecilerin, özellikle çocukların ve kadınların durumu endişe vericidir. Suriyeli mültecilerin kış koşullarında en azından hayatta kalmalarını kolaylaştıracak acil yardımlara ihtiyacı vardır."

Parlak, bölgede insanlık trajedisinin hüküm sürdüğüne dikkati çekerek, şöyle konuştu:

" Türkiye 'deki Suriyeli mültecilerin durumlarının iyileştirilmelidir. AGD olarak, Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile ülkemizde yaşayan Suriyeli mültecilerin durumlarının iyileştirilmesinde en güzel gayreti göstereceğiz. Şubelerimiz ve temsilciliklerimiz vasıtasıyla Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin, 31 Ocak- 28 Şubat tarihleri arasında düzenleyeceği yardım kampanyasının yaygın ve etkili bir çalışma olması için seferber olacağız. Duyarlılık sahibi herkesi şubat ayı boyunca sürdürülecek olan bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz."


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  KONYA

  ,

  Anadolu

  ,

  28 Şubat

  ,

  kış

  ,

  komşu