Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şeker, Suruç'taki terör saldırısını kınadı

KONYA (AA) - Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

Şeker, yaptığı açıklamada, Suruç ve Adıyaman'da düzenlenen saldırılarla Türkiye 'nin ve milletin birlik ve bütünlüğüne kasteden terör eylemlerini şiddetle lanetlediklerini belirtti.

Suruç'ta hayatını kaybedenlere ve Adıyaman'da şehit olan askere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileyen Şeker, şunları kaydetti:

"Milletimiz bu tür provokatif eylemlere daha önce de çok kez muhatap oldu. Eylemlerin failleri nasıl o dönemlerde kirli emellerine ulaşamamışlarsa, bundan sonraki dönemde de muvaffak olamayacaklardır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Kolluk kuvvetlerimiz ve adli mercilerimiz olayların faillerini ve arkasındaki hain güçleri bir an önce tespit ederek gerekli cezaları vereceklerdir. Karanlık mahfillerde kaleme alındığı ve kirli ellerce uygulamaya konulduğunu gördüğümüz bu senaryolara karşı dikkatli olmak durumundayız. Millet olarak sağduyuyu elden bırakmadan, bir taraftan bu hain saldırıları kınarken, diğer taraftan kardeşlik ve dayanışma duygularımızı milletçe bir kat daha artırmanın yollarını aramalıyız."