Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Konya'da 16 sivil toplum kuruluşu, Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarını kınadı

KONYA (AA) - Konya'da meslek odaları ve 16 sivil toplum kuruluşu, Hakkari ve Iğdır'daki terör saldırılarını kınadı.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Konferans Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, ülke olarak bugünlerde büyük üzüntü ve acı yaşadıklarını söyledi.

Terör olaylarına karşı 16 sivil toplum kuruluşuyla ortak tepki göstermek amacıyla bir araya geldiklerini belirten Öztürk, " Türkiye 'nin birlikte yaşama azmini kırmak için elinden geleni yapan, her türlü alçaklığı deneyen, çoluk çocuk demeden binlerce masumun kanına giren, askerimizi, polisimizi şehit eden, aklı ve vicdanı satılmış hainler çok iyi bilmelidir ki bin yıldır bu coğrafyada barışın ve huzurun teminatı olan aziz milletimiz, teröre bir kez daha haddini bildirecektir" dedi.

Öztürk, vatanı için gözlerini kırpmadan can veren asker ve polislerle gurur duyduklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Konya dünyası ve sivil toplum kuruluşları olarak buradan Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımıza seslenmek istiyoruz: Bu ülkenin üreten, ticaret yapan iş dünyası ve sivil toplum kuruluşları olarak bugün bizlerin en önemli önceliğinin, terörün kalıcı bir şekilde yok edilmesi olduğunu ifade etmek isteriz. Devletimizin terörle mücadele konusunda attığı adımları destekliyor, bu mücadelenin her alanda kararlılıkla devam etmesini istiyoruz. Ayrıca bu süreçte, başta siyasiler olmak üzere toplumun tüm kesimlerini de sorumluluk almaya, terörü ve şiddeti lanetlemeye davet ediyoruz. Türkiye'nin dört bir yanından bölgenin ve Türkiye'nin huzuru için zor şartlarda görev yapan vatan evlatlarımız sizlere emanettir. Bu emanet tarihin bizlere yüklediği en önemli sorumluluktur. İnsan olmanın en büyük onuru da emanete sahip çıkmaktır."

Açıklamanın ardından basın mensuplarına Türk bayrakları hediye edildi.

Açıklamaya; KTO, Konya Ticaret Borsası, Konya Sanayi Odası, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Konya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, MÜSİAD Konya Şubesi, ASKON Konya Şubesi, TÜMSİAD Konya Şubesi, İpekyolu Sanayici ve İşadamları Derneği, DERSİAD Konya Şubesi, SELSİAD, Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, Konya Platformu Derneği, Memur-Sen İl Temsilciliği ve HUDER Konya Şubesi destek verdi.