Turkcell'den Konya'ya 5 yılda 75 milyon lira yatırım

Turkcell'den Konya'ya 5 yılda 75 milyon lira yatırım
Turkcell'den Konya'ya 5 yılda 75 milyon lira yatırım
KONYA (A) - Turkcell'in Konya'ya son 5 yılda  75 milyon lira yatırım gerçekleştirdiği bildirildi.Turkcell, Konyalı iş adamlarını İstanbul'daki...

KONYA (A) - Turkcell'in Konya'ya son 5 yılda  75 milyon lira yatırım gerçekleştirdiği bildirildi.

Turkcell, Konyalı adamlarını İstanbul 'daki Turkcell Kurumsal Müşteri Deneyim Merkezi'nde ağırladı. Turkcell yetkililerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyona Anadolu Birlik Holding, KOSKİ Genel Müdürlüğü, Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ), Atiker Metal, Selçuklu Belediyesi, Belya Bilgisayar, İttifak Holding, Doğan Oksijen, Ffps Bilgi Teknik Danışmanlık ve Okyanus Taahhüt'ten gelen toplam yöneticiler katıldı. 

Konya'daki şirketlerin yöneticilerini ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, Turkcell'in Türkiye 'nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan Konya'da son beş yılda toplam 75 milyon lira yatırım yaptığını belirtti. 

Turkcell'in Konya'da imza attığı sosyal sorumluluk projelerine de değinen Kocabaş, şunları kaydetti:

"Kardelenler projesi kapsamında Konyalı Kardelenlerin 21'i liseden, 89'u üniversiteden mezun oldu. 79 kardelenimiz halen liseye, 16'sı ise üniversiteye devam ediyor. Konya'da gerçekleştirdiğimiz bir diğer sosyal sorumluluk projesi de Ekonomiye Kadın Gücü Projesi. 2012 yılında ekonomik üretime başlamak isteyen dar gelirli kadınlar için Türkiye İsrafı Önleme Vakfı işbirliğiyle Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın himayesinde teknoloji ve iletişim gücümüzü seferber ederek başlattığımız bu proje kapsamında Konya'da bu güne kadar 1.185 kadınımız destek aldı. Ayrıca 29 Turkcell İletişim Merkezimiz ve 2 Turkcell Dağıtım Merkezimiz' de yaklaşık 300 kişiye istihdam sağlayarak Konya'daki gençlerimize yeni iş imkanı sunmaya devam ediyoruz."

Buluşmada Turkcell yöneticileri, Konyalı iş adamlarına M2M, Akıllı Bulut ve Akıllı Santral hakkında bilgiler verdi. Anadolu'daki şirketlerin teknoloji ile işlerini büyütmelerini sağlamanın birinci hedefleri olduğunu vurgulayan Selen Kocabaş, şöyle devam etti:

"Artık tüm dünyada şehirler dijitalleşiyor. Ancak şehirlerin dijitalleşmesi için önce şirketlerin dijitalleşmesi ve teknolojiyi kullanması gerekiyor. Bu sebeple öncelikli hedefimizi şirketlerimizin teknolojiyi kullanmalarını sağlamak. Şirketlerin işleriyle ilgili ihtiyaç duydukları bilgiye her an her yerden ulaşmalarını sağlamak üzere sunduğumuz çözümlerin başında, Turkcell AkıllıBulut geliyor. Artık KOBİ'ler donanım, yazılım, lisans, işletim, internet ve güvenlik gibi IT hizmetlerini yüzde 80 tasarruf ile www.turkcellakillibulut.com adresi üzerinden alabiliyor. M2M (makineler arası iletişim) teknolojisi sayesinde de Turkcell müşterisi şirketler akıllı araç sistemleriyle benzinden tasarruf edebiliyor, enerjide kayıp kaçak oranlarını çok daha düşük seviyelere çekebiliyor, stok takibinde maliyetlerini düşürebiliyor, gıda maddelerinin bozulmalarını engelleyebiliyor ve böylece daha fazla operasyonel verimlilik sağlayabiliyor. Bu konuda Konyalı şirketler çok iyi bir performans sergiliyor ve teknolojiyi yakından takip ediyor."