Türkiye'nin en romantik oteli Konya'dan seçildi

Türkiye'nin en romantik oteli Konya'dan seçildi
Türkiye'nin en romantik oteli Konya'dan seçildi
- Dünyanın en saygın seyahat portallarından Tripadvisor'ın 2015 değerlendirmesinde "En iyi romantik oteller" kategorisinde Konya'dan Mevlana temalı butik otel Türkiye birincisi seçildi - Konya konağını otele dönüştüren Vanlı: - "Mevlana Müzesi'nin hemen yanında konumlanan otelimiz, Türkiye'nin en romantik, Avrupa'nın da en romantik 19. oteli seçildi. Misafirlerimizin otelimizde hissettikleri romantizm kanaatimizce, Hazreti Mevlana'nın ilahi aşkından besleniyor"

KONYA (AA) - ANIL KURU - Dünyanın en saygın seyahat portallarından Tripadvisor'ın Travellers' Choice 2015 ödüllerinde "En iyi romantik oteller" kategorisinde Konya'dan, Mevlana temalı "Hich Otel" Türkiye birincisi seçildi.

Kubbe-i Hadra (Yeşil kubbe) manzarasıyla misafirlerini ağırlayan otel, logosundan odalarının tefrişine kadar hemen her yerde işlenen Mevlana temasıyla müşterilerine Konya'nın o özel manevi iklimini soluma imkanı sunuyor. 

Eski bir Konya konağını butik otele dönüştüren Serkan Vanlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 2 buçuk yıl süren restorasyon çalışmalarının ardından konağın 200 yıllık Selçuklu mimarisinin özgün yapısına sadık kalarak otele dönüştürüldüğünü söyledi.

 Otel müşterilerinin Hazreti Mevlana'nın sevgi ikliminden etkilendiğine dikkati çeken Vanlı, "Mevlana Müzesi'nin hemen yanı başında konumlanan otelimiz Türkiye'nin en romantik, Avrupa 'nın da en romantik 19. oteli seçildi. Misafirlerimizin otelimizde hissettikleri romantizm kanaatimizce, Hazreti Mevlana'nın ilahi aşkından besleniyor. Otelimiz aynı zamanda Türkiye'nin en iyi butik oteli seçildi" dedi.

- "Hazreti Mevlana'nın ilahi aşkı"

Ödülün seyahat edenlerin yorumlarıyla verildiğine dikkati çeken Vanlı, "En romantik otel kategorisinde ödül almış olmamızın Hazreti Mevlana'nın ilahi aşkıyla alakalı olduğunu düşünüyoruz. Bulunduğumuz yerin Mevlevi kültüründeki adı, Huzur. Bir Mevlevi diğerine eskiden Mevlana Türbesi civarına gidecek olmayı kastederek 'Huzur'da buluşalım' dermiş. Misafirlerimizin yaptıkları değerlendirmelerin, çok bilinen anlamıyla romantizm olduğunu düşünmüyorum. Mevlana'nın neredeyse 8 asır önce oluşturduğu sevgi ikliminden hem biz hem de anladığımız kadarıyla misafirlerimiz yararlanıyor" diye konuştu.

- "Ödüller işimizi sevgiyle yapmamızın sonucu"

Vanlı, "Söz konusu portalın, işletmelerin 'verdiği hizmet karşılığı uyguladığı fiyat politikası'nın baz alındığı kategoride de dünya 9'uncusu seçildik. Konya'dan bir tesisin bu listelerde yer alması bizi çok onurlandırdı. Bu ödülleri işimizi sevgiyle yapmamızın bir sonucu olarak görüyorum. Ayrıca Tripadvisor'ın Travellers' Choice 2015 listesinde Avrupa'nın en romantik oteli İngiltere 'den The Rectory seçildi. Yunanistan'dan Anastasis ikinci, İtalya'dan La Minerva otel ise üçüncü oldu" şeklinde konuştu.