TÜRSAB Başkanı Ulusoy:

TÜRSAB Başkanı Ulusoy:
TÜRSAB Başkanı Ulusoy:
- "(Rusya'nın, Mısır'a uçak seferlerini durdurma kararı) Putin'in Mısır'a yasak koyduğunu öğrendim. Biz bundan üzüntü duyarız, bu üzüntü verici bir hadisedir ama bu üzücü hadise bizi yıldırmasın. Oraya gitmek isteyip de gidemeyen vatandaşlar da üzülmesin. Mısır'a gidemeyenlere verdiğimiz adres Türkiye'dir" - "Türkiye 1 Kasım'da kararını vermiş, vatandaş reyini kullanmıştır. Vatandaş siyasi istikrara, onun getirdiği ekonomik istikrara gönül vermiştir ve ekonomik istikrarı ön plana almıştır. Hükümetimize başarılar diliyorum"

KONYA (AA)  - AYŞE BÜŞRA ERKEÇ - Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Rusya'nın, Mısır'a uçak seferlerini durdurma kararına ilişkin, "Putin'in Mısır'a yasak koyduğunu öğrendim. Biz bundan üzüntü duyarız, bu üzüntü verici bir hadisedir ama bu üzücü hadise bizi yıldırmasın. Oraya gitmek isteyip de gidemeyen vatandaşlar da üzülmesin. Mısır'a gidemeyenlere verdiğimiz adres Türkiye'dir" dedi.

Ulusoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1 Kasım Milletvekilliği Genel Seçimi'nin ardından ekonominin ve turizmin hareketlendiğini söyledi.

Turizmin rahatlık ve barış istediğini, bu anlamda Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu ifade eden Ulusoy, şunları kaydetti:

"Rusya'dan bir gazeteci arkadaşla yaptığım görüşmede Putin'in Mısır'a yasak koyduğunu öğrendim. Biz bundan üzüntü duyarız, bu üzüntü verici bir hadisedir ama bu üzücü hadise bizi yıldırmasın. Oraya gitmek isteyip de gidemeyen vatandaşlar da üzülmesin. Mısır'a gidemeyenlere verdiğimiz adres Türkiye'dir. Türkiye güvenli, emniyetli bir ülkedir. Buradan davet ediyorum, buyursun gelsinler. Türkiye misafirperver bir ülkedir. Ülkemizde en güzel şekilde ağırlayacağımızdan kuşkuları olmasın."

- 1 Kasım Seçimi sonuçları

Ulusoy, 1 Kasım'da vatandaşların AK Parti'ye, "koş, koşmaya devam et ve Türkiye'yi huzurlu bir şekilde idare et" mesajı verdiğine işaret ederek, "Türkiye 1 Kasım'da kararını vermiş, vatandaş reyini kullanmıştır. Vatandaş siyasi istikrara, onun getirdiği ekonomik istikrara gönül vermiştir ve ekonomik istikrarı ön plana almıştır. Hükümetimize başarılar diliyorum" diye konuştu.

Birlik olarak görevlerinin yurt içinde otoriteye yardımcı olmak, yurt dışında da ülkenin itibarını artırmak olduğunu dile getiren Ulusoy, Türkiye'nin geleceğinin turizm olduğunu anlattı.

Ulusoy, yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde seçimden öncesine kıyasla büyük bir rahatlamanın olduğunu gördüklerini belirterek, "Yağmur boşalmış, bulutlar dağılmış, sis perdesi aralanmış ve gitmiştir. Türkiye huzurlu bir şekilde yoluna gidecektir. Güvenliği esas alan ve kucaklaşmayı sağlayan, ötekileştirmekten vazgeçen, azınlık ve çoğunluğun iktidarı değil, 'Biz bu ülkede hep beraber yaşıyoruz' anlayışının hakim olduğu Türkiye'den, çok hem de çok fazla umutluyum" ifadelerini kullandı.

- İstanbul'a yapılacak yeni havalimanı

Türkiye'nin sahip olduğu değerlere değer katacak çalışmaların en başında havalimanlarının olduğunu aktaran Ulusoy, şöyle devam etti:

"İstanbul'daki 4. havalimanımız 150 milyon kişi ağırlayacaktır. Bir havalimanı 150 milyon kişi ağırlayacağına göre, şimdiden İstanbul'da oteller yapılması, eğlence mekanlarının açılması, gezi alanlarının çoğalması, denize girilecek yerlerin çoğalması lazım. Her şeyin olduğu bir İstanbul var, kültür-sanat, edebiyat, müzik, kongre, sağlık, alışveriş... Olmayan tek bir şey var İstanbul'da, o da 'yok', yani her şey var."