TYB'de "Sekülerleşmenin Yeni Biçimleri" konuşuldu

TYB'de "Sekülerleşmenin Yeni Biçimleri" konuşuldu
TYB'de "Sekülerleşmenin Yeni Biçimleri" konuşuldu
KONYA (AA) - Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Mustafa Tekin,  "Sekülerleşmenin Yeni...

KONYA (AA) -  Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) tarafından düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Mustafa Tekin,  "Sekülerleşmenin Yeni Biçimleri"ni anlattı.

TYB Konya Şubesi'nin 2015 Kültürel Etkinlikler programının bu haftaki konuğu İstanbul İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tekin oldu.

Konya İl Halk Kütüphanesi Konferans salonunda düzenlenen programda "Sekülerliğin Yeni Şekilleri" başlıklı konuşmasında Tekin, sekülerliğin "bir dünyevileşme hastalığı" olduğunu vurguladı. 

Bu durumun iki önemli semptomu olduğunu dile getiren Tekin, ''Bu semptomlardan biri cinsellik merkezli haz anlayışı, diğeri paranın ve paraya bağlı her türlü ilişkilerin tanrı-kul ilişkisi yerine geçmesi'' dedi.

- Kurtuluş aile hayatında

Friedrich Nietzsche ile birlikte başlayan yıkıcı sekülerliğin gençliğin önünde en büyük tehlike olduğunu vurgulayan Tekin, ''Artık din eğitimi alan insanlara bile 'bereket' kavramın anlatmanın zor olduğu bir dönem yaşanıyor. Kurtuluş aile hayatından başlıyor. Çocuklarımızın ahiret bilinci, kul hakkı, tevazu, infak, şükür gibi değerler öğretilerek yetiştirilmesi gerekli. Komşuluğun, mahallenin, caminin ve değerlerimizin çöküşünün ana sebebi sekülerleşme''  diye konuştu.

Program sonunda konuşmacı Prof. Dr. Mustafa Tekin'e, Konya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Köseoğlu tarafından günün anısına Katılım Belgesi takdim edildi.