Uluslararası Konya Sempozyumu sona erdi

Uluslararası Konya Sempozyumu sona erdi
Uluslararası Konya Sempozyumu sona erdi
KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesinin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Selçuk Üniversitesi,...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesinin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuklu Akademik Düşünce ve Araştırma Merkezi'nin katkılarıyla düzenlediği "Uluslararası Konya Sempozyumu" kapanış ve değerlendirme oturumu ile sona erdi.

Üç gün süren, "Medeniyet, Şehir ve Üniversite" başlığında ele alınan sempozyumun son oturumunda konuşan Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ali Boran, sempozyumun düzenlenmesinde en büyük desteği Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in verdiğini söyledi.

Oturum Başkanı Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen ise sempozyumun çok yararlı geçtiğini belirterek, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Medeniyet için önce insanı inşadan başlamak gerektiğini ifade eden Şen, "İnsanı inşa etmeden hiçbir şeyi inşa edemeyiz. İnsanda ilk kaybettiğimiz şey hürriyettir. Hürriyet çadırın direği gibidir. Bugün sıkıntı veren şeylerin sebebi hürriyetsizliktir" diye konuştu.

Türkiye 'den ve 6 ülkeden 85 bilim insanının katıldığı Uluslararası Konya Sempozyumu'na katılanlar, sempozyumun sonunda, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Mevlana Kültür Merkezi'nde düzenlenen sema programını izledi.