"Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası"

"Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası"
"Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası"
KONYA (AA) - Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) organize ettiği "Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası"nın Konya...

KONYA (AA) - Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın (YTB) organize ettiği "Uluslararası Öğrenciler Dünya Kupası"nın Konya finali yapıldı.

Arnavutluk ve Türkmenistan takımları arasında oynanan Konya final müsabakası, Türkmenistan'ın 6-3 'lük galibiyetiyle sonuçlandı. Türkmenistan,  Ankara 'da oynanacak " Türkiye Finalleri"ne katılmaya hak kazandı.

İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Murat Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Konya'da yüksek öğrenim gören misafir öğrencilerin ülke takımları kurduğunu söyledi.

Turnuvanın son derece eğlenceli geçtiğine dikkati çeken Arslan, "Karşılaşmalarda birbirine kardeşçe davranan oyuncuları ve kazanan takımı tebrik ediyorum. Buradaki karşılaşmalarda kaybeden olmadı, kardeşlik kazandı" dedi.

Misafir öğrenciler ise turnuvayı organize eden YTB'ye teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin her yıl gerçekleştirilmesini talep etti.