"Umarım Avrupa Şampiyonası'na gideriz"

"Umarım Avrupa Şampiyonası'na gideriz"
"Umarım Avrupa Şampiyonası'na gideriz"
- Milli futbolcu Arda Turan: - "(Ankara'daki terör saldırısı) Bizim için zor anlardı. Umarım bu günler geride kalır" - "İzlanda maçı grubun son karşılaşması ve telafisi yok. O yüzden bu maç çok şey demek. Yarın umarım her şey farklı ve bizim lehimize olur"

KONYA (AA) - Milli futbolcu Arda Turan, 2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda yarın yapacakları İzlanda maçını kazanarak, Avrupa Şampiyonası'na gitmek istediklerini söyledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Torku Arena Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Arda Turan, Ankara 'da yaşanan terör saldırısıyla ilgili, acıyı en derinden hissettiklerini belirtti.

"Ülkemizin başı sağ olsun" diyen milli futbolcu, "Çek Cumhuriyeti maçına çıkarken çok zorlandık. Çünkü burada çalışan arkadaşlarımızın hepsi ülkesini seven insanlar. Bizim için zor anlardı. Umarım bu günler geride kalır. Ayrıca Türk sanat camiasının da başı sağ olsun. Levent Kırca'nın ailesine de baş sağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

- "Ülkemize bu heyecanı yaşatmak istiyoruz"

 

Arda Turan, kendileri için İzlanda maçının anlam ve öneminin çok yüksek olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Sahada kolay bir maç hiç oynamadım. Kimin pozisyonu ne olursa olsun, kendi ülkesinin bayrağını taşıyor ve sahaya çıkıp mücadele ediyor. Maçta konsantrasyonumuzun daha yüksek olacağına inanıyorum. Umarım maçın sonucu da buna yansır. Çok heyecanlıyız ve gururluyuz. Milli takımın olması gereken seviyelerde bulunduğunu, sizlerin de izlerken heyecanlandığı ve gurur duyduğu bir milli takım izlettirdiğimizi düşünüyorum. Umarım Avrupa Şampiyonası'na gideriz. Ülkemizi bu heyecanı yaşatmak istiyoruz." 

Yarınki rakipleri İzlanda'ya saygı duyduklarını anlatan ay-yıldızlı futbolcu, "İzlanda maçı grubun son maçı ve telafisi yok. O yüzden bu maç çok şey demek. Yarın umarım her şey farklı ve bizim lehimize olur. Bizim için her şeyden, herkesten değerli bir maç" diye konuştu.

 

- "Heyecanımdan dolayı uyuyamıyorum"

 

Arda Turan, sosyal medya hesabından paylaştığı duygularının eleştirilmesiyle ilgili sorulan soru üzerine ise şu ifadeleri dile getirdi.

"Öncelikle profesyonel oyuncularız,  çocuk değiliz. Kaçta yatıp, kaçta kalkacağımızı bilebiliriz ki, 'haytalıktan' uyumamazlık etmiyoruz. Orada 'Heyecanımdan dolayı uyuyamıyorum' mesajını vermiştim. Yazdıklarımda güzel ve anlamlı bir mesaj vardı. Heyecanından dolayı uyuyamayan ve yemek yiyemeyen bir sürü insan olmuştur. Bu konuda hesap vermem gereken biri olursa o da Fatih Terim'dir."