Vakıflar Haftası

Vakıflar Haftası
Vakıflar Haftası
- Konya Valisi Erol mesaj yayımladı

KONYA (AA) - Konya Valisi Muammer Erol, Vakıflar Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Erol mesajında, sundukları hizmetlerle kültürün önemli bir parçası olarak varlıklarını sürdüren ve kurumsallaşmış bir yardım anlayışının temsilcisi olan vakıfları daha iyi tanımak ve tanıtmak amacıyla her yıl Vakıflar Haftası'nın çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirtti.

Milletin yardımlaşma ve dayanışma ruhunu yansıtan vakıfların toplumsal ilişkilerin güçlenmesine, refahın ve zenginliğin adil bir biçimde paylaşılmasına imkan sağladığını ifade eden Erol, şunları kaydetti:

"Vakıflar geçmişin geleceğe taşınması ve yaşatılması açısından önemli görevler yüklenmiş tarihi çok eskilere dayanan ecdat kurumlarıdır. Vakıf sevgisini ve karşılıksız yardım etmek üzerine kurulu olan vakıf şuurunu canlı tutmak gerekir. Ülkemizin tarihi açısından baktığımızda önemli bir geçmişe sahip olan vakıflar, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu Dönemi'nde sosyal , kültürel ve ekonomik hayatta büyük bir rol oynamış dini, hukuki ve sosyal müesseseler olarak öne çıkmıştır.  Bugün ilimizde de halkımıza hizmet etmekte olan çok önemli vakıf eserleri bulunmaktadır. Rahmetle, minnetle andığımız aziz  ecdadımızdan yadigar kalan bu vakıf eserlerini korumak, geliştirmek ve bu eserlere yenilerini eklemek hepimizin ortak sorumluluğudur. Tüm vakıf temsilcilerimizin, üyelerinin, çalışanlarının ve milletimizin Vakıflar Haftası'nı kutluyorum."


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Bugün

  ,

  sosyal

  ,

  hizmet