Yaban hayvanları 25 koyunu telef etti

Yaban hayvanları 25 koyunu telef etti
Yaban hayvanları 25 koyunu telef etti
KONYA (AA) - Ereğli ilçesinde ağıla giren yaban hayvanları, 25 koyunu telef etti, 13 koyunu yaralandı.Orhaniye Mahallesi'nde küçükbaş hayvan...

KONYA (AA) - Ereğli ilçesinde ağıla giren yaban hayvanları, 25 koyunu telef etti, 13 koyunu yaralandı.

Orhaniye Mahallesi'nde küçükbaş hayvan yetiştiren Fethi Doğan, sabah saatlerinde koyunlarını kontrol etmek için ağıla gittiğinde çok sayıda hayvanın telef olduğunu gördü. Doğan, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Ereğli Belediyesi ekiplerine  haber verdi.

Ağılda yapılan incelemede 25 koyunun boğularak telef edildiği, 13'ünün yaralı olduğu belirlendi. Belediye Veteriner Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından tutulan tutanağın ardından telef olan koyunlar belediye ekibi tarafından gömüldü. Koyunların hangi hayvan sürücü tarafından telef edildiğinin alınan örneklerin incelemesinin ardından belirleneceği öğrenildi.

Fethi Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ağılda yaklaşık 150 koyun beslediğini ifade ederek, " Akşam , kontrol ettikten sonra yatmaya gittim. Sabah geldiğimde bazı koyunları yerde cansız yatarken gördüm. 25 koyun telef olmuş. 13'ü de yaralanmış. Zor durumda kaldım. Yaklaşık 25 bin lira zararım var. Yetkililerden yardım istiyorum" dedi.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  haber

  ,

  Belediye

  ,

  Sabah

  ,

  Akşam

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  lira