Yalıhüyük'te MEVKA Mali Destek Toplantısı

Yalıhüyük'te MEVKA Mali Destek Toplantısı
Yalıhüyük'te MEVKA Mali Destek Toplantısı
KONYA (AA) - MEVKA, 2015 yılı Mali Destek programlarını Yalıhüyük'te tanıttı.Yalıhüyük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantı salonunda...

KONYA (AA) - MEVKA, 2015 yılı Mali Destek programlarını Yalıhüyük'te tanıttı.

Yalıhüyük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kaymakam Ali Polat, Belediye Başkanı Hasan Koçer, kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantıda bilgi veren MEVKA uzmanlarından Fatih Yalçın, MEVKA'nın 2009 yılından itibaren fiilen destek programlarını uyguladığını, o günden buyana yaklaşık 103 milyon lira destek dağıttığını ifade etti.

Eşfinansman ile beraber düşünüldüğünde 192 milyon lira kaynağın harekete geçirildiğini belirten Yalçın; "2000'i aşkın istihdam sağlandı. Bunun en az 250'si bayan. Dolayısıyla ihracat hedefi olan ve istihdam dostu projeleri öne çıkmıştır''dedi.

Yalçın, "MEVKA 2015 yılında 3 farklı programla toplam 23 milyon kaynak dağıtacak. Bu kaynakla amaçlanan husus az gelişmiş ilçelerdeki özel sektörün desteklenmesi ve en önemlisi ise yenilenebilir enerji konulu iki ayrı programla Konya ve Karaman'ın dünyanın en önemli enerji merkezlerinden biri olması hedefine katkı sağlamaktır" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Fatih

  ,

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  lira

  ,

  sosyal

  ,

  kurum

  ,

  kaynak

  ,

  Enerji

  ,

  2015