Yalıhüyük'te, su ürünleri bilgilendirme toplantısı

Yalıhüyük'te, su ürünleri bilgilendirme toplantısı
Yalıhüyük'te, su ürünleri bilgilendirme toplantısı
KONYA (AA) -  Yalıhüyük'te Konya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce su ürünleri eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.Yalıhüyük...

KONYA (AA) -  Yalıhüyük'te Konya Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce su ürünleri eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yalıhüyük Belediyesi düğün salonunda  gerçekleşen toplantıda, katılımcılara su ürünleri potansiyelinin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla yürütülecek avcılık kontrol ve denetim prosedürleri hakkında bilgiler verildi, Suğla Gölü'nde su ürünleri avcılık ve kontrol uygulamalarında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı.

Toplantıda konuşan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  Şube  Müdürü Süleyman Özcan, Suğla Gölünün korunmasına dikkat çekti. Özcan, "Göle sahip çıkmak zorundayız,  bu gölün sahibi ne kadar da devlet olsa da asıl sahibi bu gölde balıkçılık yaparak geçimini sağlayan sizlersiniz. Devletin koyduğu kurallara uyun, uymayanları uyarın" dedi.

Toplantıya, Su ürünleri Mühendisi Ayten Turan, Veteriner Hekim Mehmet Şenarslan, Seydişehir  İlçe Gıda Tarım ve  Hayvancılık Müdürü Yavuz Ünüvar, Yalıhüyük İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan İnar, Suğla  su ürünleri Kooperatifi Başkanı Salim Tosun, üyeler katıldı.