"Yenilmeyi hak etmedik"

"Yenilmeyi hak etmedik"
"Yenilmeyi hak etmedik"
- Torku Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Baydar: - "Sezonun en iyi maçlarından bir tanesini oynadık. Kazanma adına ne gerekiyorsa yaptık. Yenilmeyi hak etmedik"

KONYA (AA) - Torku Konyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, sezonun en iyi maçlarından birini oynadıklarını belirterek, "Kazanma adına ne gerekiyorsa yaptık. Yenilmeyi hak etmedik" dedi.

Baydar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahalarında Beşiktaş 'a yenildikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Maçın başından sonuna kadar topa hakim olan ve oyunu yönlendiren takımın kendileri olduğunu belirten Baydar, "Sezonun en iyi maçlarından bir tanesini oynadık. Kazanma adına ne gerekiyorsa yaptık. Yenilmeyi hak etmedik. Ancak gol vuruşlarında istediğimizi gerçekleştiremedik. Bir tek gol eksikti. 38 bin seyircimiz önünde en azından 1 puan alabilirdik" diye konuştu.

Hakemin maçta verdiği tartışmalı kararlara da değinen Baydar, şöyle devam etti:

"Djalma Campos ile İsmail Köybaşı'nın pozisyonu tamamen ikili mücadele. İki oyuncu da topa koşuyor ve omuz omuza olan bir mücadele var. Djalma hızını kullanarak topu alıyor ve hakem faulü çalıyor. O pozisyonu tartışırken bir uzun top ve kalemizde golü gördük. Yani faul vermesine anlam veremedik. Yediğimiz golden sonra da oyunu bırakmadık. Gol ve goller bulabilirdik. İkinci yarı da aynı tempo ile oynadık. Beraberliği sağlasak öne bile geçebilirdik. Tam bu zamanlarda ikinci golü kalemizde gördük. Takımımız yine yılmadı ve savaşmaya devam etti. Sonra penaltı ve kırmızı kart pozisyonu oldu. O dakikadan sonra Beşiktaş'ı tamamen sahadan sildik. Net 3-4 tane gol pozisyonumuz vardı. Beraberliği yakalayabilirdik. Olmadı, yenildik."