Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Dün etkili olan kar ve tipi nedeniyle kapanan Konya'yı Karaman, Isparta ve Afyonkarahisar'a bağlayan yollar, aralıksız sürdürülen çalışmalar sonucu trafiğe açıldı - Kapalı olan Ankara, Antalya, Adana ve Aksaray yollarının açılması için kar temizleme ve tuzlama çalışmaları sürüyor

KONYA (AA) - Dün etkili olan kar ve tipi nedeniyle kapanan Konya'yı Karaman, Isparta ve Afyonkarahisar'a bağlayan yollar, trafiğe açıldı.

Konya ve çevresinde dün etkili olan soğuk hava ile şiddetli tipi, akşam saatlerine kadar etkisini sürdürdü. Soğuk hava ve tipi, trafiği olumsuz etkiledi. 

AA muhabirinin Karayolları 3. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, saatteki hızı 70 kilometreyi bulan rüzgarın yola taşıyıp yer yer kar yığınları oluşturması nedeniyle kapanan Konya'yı Karaman, Isparta ve Afyonkarahisar'a bağlayan yollar, aralıksız sürdürülen çalışmalar sonucu trafiğe açıldı.

Konya'yı  Ankara , Antalya , Adana ve Aksaray'a bağlayan yollarda ise halen ulaşım sağlanamıyor. Bu yolların da trafiğe açılabilmesi için kar temizleme ve tuzlama çalışmaları sürdürülüyor.

Yetkililer, bölgede ana hatlar dışında yoğun kullanılan tali yollarda da kar temizleme ve tuzlama çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.