Yüzde 1'lik dilime giren bilim insanı Konya'dan

Yüzde 1'lik dilime giren bilim insanı Konya'dan
Yüzde 1'lik dilime giren bilim insanı Konya'dan
KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fulya Öztaş, Thomson Reuters...

KONYA (AA) - Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fulya Öztaş, Thomson Reuters Bilimsel Araştırma Şirketi'nin 10 yılda bir yayınladığı "Bilimsel Makalelerine En Çok Atıfta Bulunulan Bilim İnsanları" listesinde  sosyal bilimler alanında en fazla atıf alan bilim insanı ünvanını aldı.

Çalışmalarıyla 9 binden fazla uluslararası dergiyi tarayan, ulusal ve uluslararası dergilerde çok sayıda makalesi ve sunumu yayınlanan Öztaş, aynı zamanda Reuters Haber Ajansı'na bağlı "Reuters-Thompson Higly Cited Researchers (Yüksek Atıf Alan Araştırmacılar)" tarafından da bu yıl en çok atıf alan Türkiye kökenli 18 bilim insanı arasında yerini aldı.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel Öztaş'a tebrik mesajı yayımladı.

Gökbel, Thomson Reuters Bilimsel Araştırma Şirketi'nin yayınladığı "Bilimsel Makalelerine En Çok Atıfta Bulunulan Bilim İnsanları" listesinde Öztaş'ın Sosyal Bilimler alanında yüzde 1'lik dilime giren tek bilim insanı olma başarısı gösterdiğini belirtti.

Öztaş'ı tebrik eden Gökbel, başarılarının devamını diledi.