100 Yılın Altın Bamya'sı Recep İvedik'e

100 Yılın Altın Bamya'sı Recep İvedik'e
100 Yılın Altın Bamya'sı Recep İvedik'e
13. Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamında, sinemada erkek egemen bakışı eleştirmek ve cinsiyetçiliğe dikkati çekmek için dağıtılan Altın Bamya Ödülleri'nde 100 Yılın Bamyası-Erkek Karakter Ödülü Recep İvedik'e verildi.

13. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali kapsamında dağıtılan 7. Altın Bamya Ödülleri’nin sahipleri belirlendi. Festivalin İstanbul kapanışı dolayısıyla Beyoğlu'ndaki bir restoranda düzenlenen törende 7. Altın Bamya Ödülleri’nin sahipleri açıklandı. Değerlendirme sonucu 100 Yılın Bamyası- erkek karakter ödülü Recep İvedik'e, 100 Yılın Bamyası-kadın karakter ödülü Kezban karakterine, 100 Yılın Bamyası- film ödülü ‘Canlı Hedef’ filmine, 100 Yılın Bamyası-senaryo ödülü ‘Sözde Kızlar’ filmine, Yüz Üç Buçuk Bamya-homofobi ödülü ‘Kolpaçino’ serisine, 100 Yılın Bamya Turşusu ödülü tüm seks filmlerine, Eşek Arısı-Cinsiyetçi Dil ödülü ‘Yusuf Yusuf’ filmine verildi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/132025813202581

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  'ödül' geri alınsın - user1049433

  recep ivedik, bir bayan olmama karşın severek izlediğim bir filmdi. kadınlara hakaret edildiğini düşünmüyorum. filmde geçen her olayın komedi olduğunu izleyen herkes bilmekte. bu güzel filme böyle bir ödül verilmesi hayal kırıklığına uğrattı