1000 rockçı Foo Fighters için çaldı

1000 rockçı Foo Fighters için çaldı
1000 rockçı Foo Fighters için çaldı
Sevdiğiniz bir grubu ülkenize davet etmek için ne yapardınız? İtalya'da 1000 rock müzisyeni, Foo Fighters'ın ülkelerinde konser vermesi için organize olup çarpıcı bir şey yaptı...

RADİKAL - İtalya 'nın Cesena kentinde bir araya gelen 1000 kişilik dev rock müzik tutkunu, hayranı oldukları Foo Fighters grubunu konsere davet etmek için bir araya gelip grubun 'Learn to Fly' adlı şarkısını çalıp söyledi. Rockin 1000 adlı web sitesi tarafından organize edilen çalışma YouTube'a yüklendikten yalnızca bir gün sonra 3,7 milyondan fazla kişi tarafından izlendi.  Grubun hayranları bu çalışmayı gerçekleştirebilmek için aralarında 50 bin dolar topladı.

Videoyu izleyen grup da bu epik davete sessiz kalmadı ve Twitter'dan İtalyanca "Çok güzel Cesena ve yakında görüşürüz Cesena, David" yazarak Cesena'daki hayranlarına konserin müjdesini verdi.

Kurt Cobain'in ölümünden sonra Nirvana'nın davulcusu Dave Grohl tarafından 1995'te kurulan Foo Fighters'ın toplamda 11 Grammy'si ve dünya çapında milyonlarca hayranı var. (NTV) 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Twitter

  ,

  İtalya

  ,

  Kurt Cobain

  ,

  Rock

  ,

  Müzik

  ,

  NTV