13 yaşındaki İzem en iyi piyanist seçildi

13 yaşındaki İzem en iyi piyanist seçildi
13 yaşındaki İzem en iyi piyanist seçildi
İzem Gürer 13 yaşında. Denizaltı İlköğretim Okulu'nda bu yıl sekizinci sınıfa başlayacak. Türkiye'yi tek başına temsil eden İzem geçtiğimiz hafta Priştine'de gerçekleşen 6.Uluslararası Bell Arte Piyano Yarışması'nda birinci oldu.

Meraklısı dışında pek bilinmiyor. Fakat beş yıldır Kosova Filarmoni Orkestrası öncülüğünde yapılan yarışmaya Avrupa ’nın çeşitli kentlerinden genç piyanistler katılıyor. Genç müzisyenlerin müzikal yaşamlarında deneyimlerini arttıracak çok değerli ödüller sunuyor Uluslarası Bell Arte Piyano Yarışması. Genç derken de öyle böyle değil, hakikaten gençler ve hatta çocuklardan oluşan 80 piyanist katıldı bu yıl.
İzem; Carl Czerny Etüd, Mozart Sonat, Chopin Fantasie Impromptu’ nun yanı sıra zorunlu eser olarak Arnavut besteci Antonin Harabi’nin ‘Valle’sini seslendirdi. 

Kosova Filarmoni orkestrasıyla çalacak 
Böylelikle hem kendi yaş kategorisinde hem de 7-19 yaş arası kategorilerde birinci olduğu gibi Arnavut besteci Fahri Beqiri’nin elinden “En İyi Arnavut Bestecisi Yorumcusu’ unvanına layık görüldü. Bu sayede Haziran 2013’te Kosova Filarmoni Orkestrası ile konçertolar seslendireceği konser öncesinde belki denk gelirsiniz İzem’e, Özcan Ulucan ile piyano-keman düetleri ve çello-keman-piyano triolarını çaldığı konserlere devam ediyor nasılsa.


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Avrupa

  ,

  Arnavut

  ,

  Konser

  ,

  genç

  ,

  piyano