142 milyon doları Abromoviç mi ödedi

142 milyon doları Abromoviç mi ödedi
142 milyon doları Abromoviç mi ödedi
İngiliz gazetesi Daily Mail'in Bacon'un tablosuna 142 milyon dolar ödeyen kişinin Rus işadamı Roman Abromoviç olduğunu iddia etti.

Ünlü İngiliz ressam Francis Bacon’un ‘Three Studies of Lucian Freud’ adını verdiği üç parçalı tablosunu 142 milyon 405 bin dolar ödeyerek satın alan kişinin Rus işadamı Roman Abromoviç olduğu iddia edildi. Abromoviç'in sözcüsü ise bu iddiayı yalanladı. İngiliz gazetesi Daily Mail 'in haberine göre Bacon'un tablosunu rekor fiyata alan ismin Rus milyarder Roman Abrahamoviç. Abrahamoviç'İn sözcüsü her ne kadar iddiayı yalanlasa da, geçtiğimiz yıl Bacon'un bir diğer eseri 'Tryptich 1976' tablosunu 43 milyon sterlin ödeyerek satın almasıyla bir adım öne çıkıyor.

New York ’taki Christie’s Müzayede Evi’nde dün satışa sunulan 1969 tarihli tablo, 142 milyon 405 bin dolara alıcı buldu. Beş yıl önce 86 milyon dolara satılan eserin yeni sahibi açıklanmadı.

Daha önceki rekor geçen yıl gerçekleştirilen bir müzayedede 119 milyon 922 bin dolara satılan Edvard Munch'ün'Çığlık' tablosuna aitti. 

 


  ETİKETLER:

  New York

  ,

  Ünlü

  ,

  Mail

  ,

  İddia

  ,

  işadamı