15 metal grubu birden

15 metal grubu birden
15 metal grubu birden

Fin metal sound unu belirleyen grup olarak tanınan Amorphis (solda) ve Dark Funeral hafta sonu Küçükçiftlik te.

Dört büyükleri sahneye çıkartan Sonisphere'in tozu inmeden, ikinci metal festivali yarın başlıyor. Unirock Open Air festival, dünyanın dört köşesinden 15 grubu ağırlayacak

İsveçli grup Entombed, ilk kez Türkiye’de olacak.

İSTANBUL - 2008 yılından bu yana metal müzik sevenlerin yıldız isimleri müzikseverlerle buluşturan ‘Unirock Open Air Festival’in üçüncüsü, Tuborg ana sponsorluğuyla 2-3-4 Temmuz tarihlerinde gerçekleşiyor. Geçtiğimiz iki yılda ‘Testament’, ‘Opeth’, ‘Arch Enemy’, ‘Kreator’, ‘Dark Tranquality’, ‘Paradise Lost’ ve ‘Amon Amarth’ gibi kendi tarzında tüm dünyada söz sahibi grupların performanslarını sergilediği, sadece Türkiye’nin dört bir yanından değil aynı zamanda tüm çevre ülkelerden gelen 40 bine yakın katılımcıyı ağırlayan festival, bu yıl da büyük kalabalıkları toplamayı hedefliyor.
Maçka Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek ‘Unirock Open Air Festival’in programında yer alan grupların ilki çok uzun zamandır geniş bir hayran kitlesi tarafından sabırsızlıkla beklenen, kariyeri boyunca Türkiye’ye ilk kez gelecek olan ‘Obituary’ olacak. Diğeri ise Türkiye’ye ilk kez gelecek, benzersiz sound’u ile death metal tarzında çığır açan gruplardan biri olarak kabul edilen, New Yorklu metal devi ‘Cannibal Corpse’. İsveç death metal tarzının öncülerinden ‘Entombed’ de, 25 yıllık kariyeri boyunca Unirock Open Air Festival ile ilk kez Türkiye’ye gelecek isimler arasında.

Trash metal’in tavizsiz ismi
Trash metal’in yıkılmaz ve tavizsiz ismi ‘Overkill’, uzun kariyerlerinin en iyi albümlerinden biri olarak tanımladıkları yeni albümleri ‘Ironbound’la birlikte çıktıları 25’inci yıl turnesi kapsamında, Unirock’la bir kez daha Türkiye’deki hayranlarıyla buluşacak. Bugünlerde dünyada büyük ün kazanan Fin metal sound’unun yaratıcılarından biri olarak kabul edilen ve İstanbul’da üzerinden yıllar geçmesine rağmen halen konuşulan canlı performanslara imza atan ‘Amorphis’ de Unirock Festival’de yer alacak isimler arasında.
Festivalde sahne alması kesinleşen diğer gruplar ise şöyle: ‘Heaven Shall Burn’, ‘Grave Digger’, ‘Sabaton’, ‘Necrophagist’, ‘Dark Funeral’, ‘Belphegor’ ve ‘Korpiklaani’. Bu yıl en az 15 yabancı grubun sahne alması beklenen festivalde ayrıca her zaman olduğu gibi, Türkiye metal sahnesinin en iyi isimleri de sahne alacak. Yine kamplı olarak gerçekleşecek olan ‘Unirock Open Air’da, birçok eğlenceli aktivite de katılımcıları bekliyor. Detaylı bilgi için: www.unirock.org. (Kültür Sanat)