2010 Dünya Kupası'nda ünlüler geçidi

2010 Dünya Kupası'nda ünlüler geçidi
2010 Dünya Kupası'nda ünlüler geçidi
Açılış maçından önce Alicia Keys, Shakira ve Black Eyed Peas konser verecek.

ANKARA-Güney Afrika ’da düzenlenecek 2010 Dünya Kupası’nın açılış maçından bir gün önce Alicia Keys, Shakira, Black Eyed Peas ve John Legend gibi grup ve şarkıcıların katılımıyla Soweto kentinde konser düzenlenecek.

FIFA’nın açıklamasına göre Dünya Kupası konserlerinde, Güney Afrikalı folk şarkıcısı Vusi Mahlasela, Malili sanatçılar Amadou ve Mariam, Güney Afrikalı rock grupları BLK JKS ve The Parlotones de sahne alacak.

Johannesburg’un güneyindeki Soweto’da 30 bin seyirci kapasiteli Orlando stadındaki konserlere futbol dünyasının önemli isimleri de katılacak. Televizyondan canlı olarak da yayımlanacak konserlerden elde edilecek gelir FIFA’nın Dünya Kupası için başlattığı "2010 için 20 Merkez" adlı yardım kampanyasına aktarılacak. Konserlerde bilet fiyatları 45-113 Avro olarak belirlendi.

FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke, bu konserlerle, "futbol ve müziğin evrensel ve birleştirici gücünün gösterileceğini" söyledi.

Güney Afrika Cumhuriyeti, Dünya Kupası’nın düzenlendiği ilk Afrika ülkesi olacak. 2010 Dünya Kupası 11 Haziran’da Güney Afrika-Meksika maçıyla başlayacak, 11 Temmuz’daki finalle sona erecek. (aa)


    ETİKETLER:

    Afrika