2016'da mutlaka takip etmeli: The Ringo Jets

2016'da mutlaka takip etmeli: The Ringo Jets
2016'da mutlaka takip etmeli: The Ringo Jets
RedBull.com/music'in 'Big In 2016' başlığı altında "2016'da mutlaka takip etmeli" diye işaret ettiği isimleri sunduğu Stripped Sessions serisine Türkiye'den rock'n'roll üçlüsü The Ringo Jets konuk oldu.

Türkiyeli rock’n’roll üçlüsü The Ringo Jets, RedBull.com/music’in dünyanın farklı kentlerinden yeni nesil müzisyenleri özel canlı performanslarla ağırladığı video serisi Stripped Sessions’a konuk oldu. Seri, dört bölüm boyunca “2016’da mutlaka takip etmeli” diye işaret ettiği isimleri ‘Big In 2016’ başlığı altında sunacak, işte The Ringo Jets de o isimlerden biri. İstanbul’da Boğaz’da gerçekleşen çekimlerde grup, 'Taras Bulba' ve 'TRJ Anthem' şarkılarını çaldı.
Ringo Jets videolarını alttaki likten izleyebilirsiniz:
http://www.redbull.com/tr/tr/music/stories/1331766640237/the-ringo-jets-stripped-sessions-performans-izle

The Ringo Jets'ten Gezi Parkı göndermeli klip

The Ringo Jets: Albümü Gezi zamanı çıkaramazdık

The Ringo Jets, 2012 yılında Tarkan Mertoğlu (gitar), Lale Kardeş (davul) ve Deniz Ağan (gitar) tarafından kuruldu. Grubun etkilendiği isimler arasında gitar müziğinin farklı kulvarlarından kült olmuş müzisyenler var. Son House, Howlin Wolf ve Bo Didley gibilerden blues öğretisini, The Sonics ve The Kinks’ten rock’n’roll’u, The Stooges, MC5 ve Black Flag’den punk ruhunu kapmışlar.
Kendi isimlerini taşıyan ilk albümlerini 2014’te yayınlayan ekip, yeni albüm için 2016 yılını işaret ediyor ve rock’n’roll’un başrolde olduğu, aynı zamanda Anadolu menşeli psikedelik seslerin etkisinde bir albüm vadediyorlar.
Stripped Sessions’ın diğer tüm bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.
http://www.redbull.com/tr/tr/music/video-series/1331701859262/stripped-sessions