22. Lions'ın galibi Avusturyalı müzisyen

22. Lions'ın galibi Avusturyalı müzisyen
22. Lions'ın galibi Avusturyalı müzisyen

Adrei Gologan

Klasik müzik alanındaki üstün yetenekli gençleri keşfetmeyi amaçlayan ve 22 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Lions Avrupa Müzik Yarışması'nda bu yıl dereceye giren müzisyenler, ödüllendirildi. Ünlü orkestra şefi Cem Mansur başkanlığında Prof. Dr. Cana Gürmen, Prof. Dr. Judith Uluğ, Dr. Yeşim Gürer Oymak ve Avusturya'dan Prof. Dr. Hermann Keckeis'dan oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda finale kalan Avusturya, Estonya, Fransa, İngiltere, İsrail ve Romanya arasından Avusturya'yı temsil eden Andrei Gologan birincilik ödülüne layık görüldü.

Klasik müzik alanındaki üstün yetenekli gençleri keşfetmeyi amaçlayan ve 22 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Lions Avrupa Müzik Yarışması'nda bu yıl dereceye giren müzisyenler, ödüllendirildi.

Ünlü orkestra şefi Cem Mansur başkanlığında Prof. Dr. Cana Gürmen, Prof. Dr. Judith Uluğ, Dr. Yeşim Gürer Oymak ve Avusturya'dan Prof. Dr. Hermann Keckeis'dan oluşan jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda finale kalan Avusturya, Estonya, Fransa, İngiltere, İsrail ve Romanya arasından Avusturya'yı temsil eden piyanist Andrei Gologan birincilik ödülüne layık görüldü.

İkincilik ödülüne Fransa'dan Jonathan Fournel hak kazanırken, Romanya'dan Alexandru-Cadmiel Botac üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Aralarında Türkiye 'nin de bulunduğu 19 Avrupa ülkesinden 19 genç piyanistin katıldığı yarışmanın İstanbul 'daki ödül töreninde Lions Uluslararası Başkanı Berry Palmer, dereceye giren piyanistlere sırasıyla 3 bin 500 avro, 2 bin avro ve bin avro değerindeki para ödüllerini sundu.