242 yıllık yaz karması

242 yıllık yaz karması
242 yıllık yaz karması

İngiliz Kraliyet Akademisi?ne üye olan sanatçılarla birlikte, yükselişe geçen genç sanatçıların işlerine de yer verilen ?Yaz Sergisi? açıldı.

İngiliz Kraliyet Akademisi, yani Royal Academy'nin, kendi sanat galerisinde her sene düzenlediği yaz sergilerinin 242'ncisi açıldı.

LONDRA -  14 Haziran’da açılan ‘The Summer Exhibiton’, 22 Ağustos’a kadar sürecek. Dünyanın en eski geleneksel sergilerinden biri olduğu kadar, en kapsamlı çağdaş sanat sergilerinden biri de kabul edilen Summer Exhibition’da akademi dışında tanınmış ve yükselmekte olan sanatçıların da eserlerine yer veriliyor.
Etkinlik, bu sene ‘Raw’ teması kapsamında birçok resim, fotoğraf, video, baskı ve heykeli geleneğini bozmayarak sergilemeye devam ediyor. Sergide bu sene Antoni Tapies, Ed Ruscha, Michael Craig-Martin, Gillian Ayres ve Tracey Emin gibi sanatçıların yeni eserlerine de yer veriliyor. Sergi ayrıca, bu sene yeni işlerin yanında geçtiğimiz senelerde hayatını kaybeden akademi sanatçıları için de ayrı bir sergi salonu oluşturacak. 2009 yılında ölen sanatçılar Craigie Aitchison, Jim Cadbury-Brown, John Craxton, Barry Flanagan, Freddie Gore, Donald Hamilton Fraser, Flavia Irwin Rand ve Michael Kidner’ın eserleri serginin bir uzantısı olarak ayrı bir salonda gösterilecek. Kuratörlüğünü Stephen Chambers ve David Chipperfield’ in yaptığı sergi ayrıca ziyaretçilerine beğendikleri eserleri satın alma fırsatı sunuyor. (Kültür Sanat)