30 yıldır bizi hipnotize eden kadın nerede?

30 yıldır bizi hipnotize eden kadın nerede?
30 yıldır bizi hipnotize eden kadın nerede?
Haber: SARP DAKNİ / Arşivi

Malum ülkenin içinde bulunduğu sosyo/kültürel atmosfer her şeyi ikiye böldüğü için, bizler de Madonna (pardon MDNA) konserinden sonra beğenenler ve beğenmeyenler olarak ikiye ayrılıp kılıçlarımızı kuşandık. Ben beğenmeyenler tarafındayım. Kimse kusura bakmasın ama artık havada uçan trompetçiler, elinde silahıyla çevresini kuşatan düşmanlarını acımadan ‘Dan Dun!’ yere indiren Tarantino’nun Kill Bill’indeki The Bride çakması hareketler, Eurovision’da birinci olan Loreen’in çok daha alasını ve hareketlisini yaptığı, ‘kabuki’ ilhamlı koreografileri artık yemezler.
Evet görkemli sahne, müthiş arka plan görüntüleri (itiraf: Bugüne kadar bir Madonna konserinde gördüklerimin en iyisiydi) zaman zaman 3D hissedilen ses sistemine alkış. İstanbul ’un yanı sıra İsrail şovunun da açılışını yapan DJ Offer Nissim’e ise ne demeli bilemiyorum. Hayatımda daha kötü bir DJ set duymamıştım. Peki ya geriye kalan? Esas mevzu bahis etmemiz gereken enerjisiyle 30 yıldır bizi hipnotize eden kadın neredeydi? Gözlerim onu aradı. Ama ne yazık ki göremedim... Onun yerine artık durduğu yerde bile canlı şarkı söyleyemeyen, oğlunu ve sevgilisini kollarından tutup dansçıların arasına katan, suratındaki tüyler ürperten joker ifadesiyle adeta bitse de gitsek diyen, bir soluklanmak için sahne arkasına geçip elinde gitarıyla sahneye döndüğünde saçı başı dağılmış sanki dayak yemiş gibi görünen biri vardı.
Ve açıkçası ben bu kadını tanımıyorum. Tanımak istemiyorum. İster inanın ister inanmayın. Madonna yaşlanmış. Yorgun. Dahası ben artık onun çok mutsuz olduğunu ve bu turneye zorlandığını hissettim. Kazandığı milyonlarca dolardan hoşnut olduğu şüphe götürmez. Koskoca turnenin daha dördüncü gecesinde bu kadar zorlanıyorsa günler, haftalar ve aylar sonra nasıl bir performans göstereceğini merak etmiyor değilim. Bu yazıyı yazarken son albümü MDNA’nın Amazon’da 0.40 dolara düştüğünü öğrenmem cabası. Anlayacağınız Madonna zor bir dönemden geçiyor. İşin en acı tarafı da kendi, ekibi ve hayranları bu durumun hâlâ farkında değil. Hepimize geçmiş olsun.

twitter.com/sarpdakni