40 topluluk bir araya geldi

'6. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali' tüm hızıyla devam ediyor. Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen festival 7 Kasım'da başladı.

ANKARA - '6. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali' tüm hızıyla devam ediyor. Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen festival 7 Kasım'da başladı. 17 Kasım'a kadar sürecek festivale toplam 40 topluluk katılıyor. Festival, yurtdışından Fransa, Hollanda, Azerbaycan, Bulgaristan ve Kıbrıs'tan, yurtiçinde de İstanbul, Ankara,
İzmir, Konya, Adana, Diyarbakır, Bartın, Mersin, İzmit ve Antalya'dan katılan toplulukları ağırlayacak. 30 yetişkin, dokuz çocuk ve bir tane de gençlik oyununun yer aldığı festival kapsamında tiyatroseverler oyun sonrasında oyuncularla söyleşme olanağı da bulacak.
Ali Poyrazoğlu, Ahmet Levendoğlu ve Mahir Günşiray gibi isimlerin de katılacağı festival üniversite tiyatrolarının yanı sıra alternatif tiyatro çalışmalarına da ev sahipliği yapacak. Sekiz salonda gerçekleşecek festivalde bugün Antalya Belediye Tiyatrosu'nun 'Sevdalı Bulut'u saat 12.00 ve 14.00'te, 'Yobaz'ı saat 20.00'de Şinasi Sahnesi'nde, Nüans Tiyatrosu'nun
'Kediler'i saat 12.00 ve 14.00'te DÖSİM 75. Yıl Kültür Merkezi'nde, Merhaba Tiyatrosu'nun 'Cabbaar Ananın Silahları' saat 18.00'de aynı mekânda görülebilir. Tel: 0312 419 85 98 (Kültür Sanat)